Muharrem İnce'den Muhalefete Ağır Eleştiriler! "6 Ayda Dağılırsınız"

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Yalova'da yaptığı bir konuşmada muhalefeti sert sözlerle eleştirdi.

Muharrem İnce'den Muhalefete Ağır Eleştiriler! "6 Ayda Dağılırsınız"
Yayınlanma Tarihi : 07 Şubat 2022 18:20

Muhalefetin Millet İttifakına iki yeni partinin daha katılacağını duyurmasının ardından Muharrem İnce bomba iddialarda bulundu. 

CHP'den ayrılarak Memleket Partisi'ni kuran Muharrem İnce CHP başta olmak üzere Millet İttifakı ile hareket eden partileri eleştirmeyi devam ediyor.

Son olarak Deva Partisi ile Gelecek Partisi'nin Millet ittifakına katılacağı öğrenilmişti. Bu durum AKP karşısında en az 6 partinin ortak hareket etmesi anlamına geliyor.

Millet İttifakının bu planına Muharrem İnce sert sözlerle tepki göstererek seçimlerle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Muharrem İnce'nin en büyük iddiası ise muhalefetin seçimi kazanması durumunda yaşanacaklarla ilgiliydi. İnce'nin iddiasına göre muhalefet en az 6 ay bir arada kalabilecek.

İhlas Haber Ajansı'nın aktardığı habere göre; Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "8-10 kişi bir araya gelecek, indirdiniz diyelim, nasıl anlaşacaksınız. 6 ayda dağılırsınız siz. 6 ayda dağılırlar" dedi.

MEMLEKET PARTİSİNE YENİ KATILIMLAR

İnce, memleketi Yalova'da partisine yeni katılan 200 üye için düzenlenen rozet takma törenine katıldı. Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda konuşan İnce, iktidar ve muhalefete eleştirilerde bulundu. Memleket Partisi'nin kısa sürede örgütlendiğine değinen İnce, tüm Türkiye'yi dolaştığını anlattı. İnce, seçime 1,5 yıl olduğunu ve buna en iyi şekilde hazırlandıklarını söyledi.

CHP'YE ÇOK AĞIR ELEŞTİRİLER

"100 yıllık parti, 2 yıllık partinin ekonomi programının arkasına takılmış"

Muhalefetin vatandaşa umut olamadığına değinen İnce, "Böyle bir ortamda 20 yıllık iktidarın karşısına gelen konu ne biliyor musunuz, 7'si, 8'i bir araya gelecek Erdoğan'ı yenecekler. Nasıl yenecekler, 100 yıllık parti, 2 yıllık partinin ekonomi programının arkasına takılmış. Sen zaten 13 sene ekonomiyi yönettin. Masada nasıl oturacaklarını konuşuyorlar. Suriyelileri konuşuyorlar. Suriyeliler Davutoğlu'nun döneminde gelmedi mi Türkiye'ye. Bunlar şimdi bir araya gelip, 7'si, 8'i kendi güçlerine de güvenemiyorlar" ifadesini kullandı.

"Nasıl anlaşacaksınız?"

Muhalefetin sağlam planlarla hareket etmediğine dikkati çeken İnce, kendi gücüne güvenmeyen muhalefeti sert dille eleştirerek, "Kendi gücüne güveneceksin önce. 8-10 kişi bir araya gelecek, indirdiniz diyelim, nasıl anlaşacaksınız. 6 ayda dağılırsınız siz. 6 ayda dağılırlar" dedi.

KENDİSİNE AİT FOTOĞRAFIN İNDİRİLMESİNE TEPKİ

İnce, kendisiyle birlikte Memleket Partisi'ne geçtiği için CHP eski il başkanlarının fotoğraflarının parti il binasında indirilmesine de değindi. Yaşanan durumu eleştiren İnce, şöyle konuştu:

"Ertan Bey, Özcan Bey eski görev yaptığımız yerlerde senin benim fotoğraflarımı indirsinler ya. Bunlar problem değil. O zaman İsmet Paşa ile Ecevit'in de fotoğraflarını indirmeleri lazım. Çünkü onlar da istifa etmişti. Yani onlar da üye olarak ölmediler. Üye değillerdi. Onu da iyi bilmek lazım. Sen de çok istiyorsan fotoğraf, o fotoğrafı indiren arkadaşın sen belediye başkan adayı iken başka partilerle çekilmiş fotoğrafları var. Sen CHP'nin adayı iken sen ben sokaklarda gezerken fotoğraf indiren arkadaş başka partilerin adaylarının fotoğraflarını taşıyordu. Sen de o arkadaşa gönderi ver de onu assın oraya. Daha güzel olur."

Kaynak:Haber Kaynağı