Mustafa Balbay, CHP'deki skandalı açıkladı

CHP'nin 38'inci Olağan Kurultayı'nın ertelenmesini eleştiren Gazeteci Mustafa Balbay, Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti içinden demokrasiyi esirgediğini belirterek sert sözlerle Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi..

Mustafa Balbay, CHP'deki skandalı açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 15 Şubat 2022 19:56

Neyse ki muhalif medyada gerçekten özgürce görüşlerini ifade edebilen isimler var. O isimlerden biri de Mustafa Balbay.

Bilindiği gibi CHP 38'inci Olağan Kurultayını erteleme kararı aldı. Gerekçe olarak ise erken seçim beklentisi ile salgın gösterildi. Oysa CHP salgının en yüksek olduğu 2020 senesinde bile Kurultay yapmıştı. Asıl korku ise kurultayda Ekrem İmamoğlu taraftarlarının MYK'da etkin hale gelecek olması. Olası bir seçim öncesi Kılıçdaroğlu eli zayıflasın ve CHP'de bir değişim yaşansın istemiyor.

Geçmişte, Kılıçdaroğlu'nun karşısına aday olarak çıkmak isteyen ancak CHP içerisindeki Kılıçdaroğlu taraftarı delegelerin fazla olması nedeniyle aday bile olamayan Mustafa Balbay, Kılıçdaroğlu'nun tek adam ve tek aday olarak girdiği kurultaylarla ilgili şunları söyledi 

'' Beş parti ile birlikte Türkiye’ye demokrasi getirme mücadelesine giren Kılıçdaroğlu’nun, partinin içinden de demokrasiyi esirgememesi gerekiyor. CHP örgütlerinin önümüzdeki seçime diri girmesi için bu kaçınılmaz."

Özetle Mustafa Balbay tıpkı Yılmaz Özdil gibi korkmayarak , Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti içinden demokrasiyi esirgediğini haykıran isim oldu.. 

Mustafa Balbay'ın yazısı için CUMHURİYET