Mustafa Sarıgül'den İmamoğlu'nun görevden alınacağı iddialarına tepki

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu hakkında iddianame hazırlandığı haberlerine ilişkin sert açıklamalarda bulundu.

Mustafa Sarıgül'den İmamoğlu'nun görevden alınacağı iddialarına tepki
Yayınlanma Tarihi : 05 Ocak 2022 19:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu'nun görevden alınması gerektiğini açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından eski AKP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ katıldığı bir canlı yayında flaş iddialarda bulunmuştu.

TELE1 ekranında yayınlanan programda Selçuk Özdağ , Ekrem İmamoğlu hakkında iddianame hazırlandığını öne sürmüştü. Bu iddia Mustafa Sarıgül'ün de gündemindeydi. 

İhlas Haber Ajansı'nın aktardığı habere göre: Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu hakkında iddianame hazırlandığı haberlerine ilişkin, "Bu şekilde seçimle göreve gelenlerin bayrağımızla, toprağımızla, vatanımızla ilgili en ufak bir problemi yoksa bunların konuşulmasını bile doğru bulmayız" dedi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, ziyaretlerde bulunmak üzere öğle saatlerinde Bolu'ya geldi. İlk ziyaretini parti binasına yapan Sarıgül, partililerle bir süre sohbet ettikten sonra gündeme ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"Belediye başkanlarını vatandaşlar göndermeli"

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu hakkında iddianame hazırlandığına yönelik haberler hakkında "Ben uzun yıllar belediye başkanı yapan birisiyim. Seçimle gelenlerin seçimle gitmesi lazım. Bu şekilde seçimle göreve gelenlerin bayrağımızla, toprağımızla, vatanımızla ilgili en ufak bir problemi yoksa bunların konuşulmasını bile doğru bulmayız. Biz Türkiye Değişim Partisi olarak demokrasiye inanan bir siyasi partiyiz. Milyonlarca yurttaşımız oy vermiştir ve belediye başkanları seçilmiştir. O nedenle milyonlarca kişinin oy verdiği belediye başkanlarına ve oy verenlerin oylarına saygı duymak lazım. Seçimle göreve gelen belediye başkanının hudut ve bayrak birliğinde bir sorun yoksa 5 sene sonra yaptığı çalışmaların değerlendirmesini seçildikleri ilin vatandaşına bırakması lazım. Belediye başkanlarını göreve nasıl vatandaşlarımız getiriyorsa görevden gidişlerini de vatandaşlarımız sağlamalıdır. İstanbul ve Ankara gibi büyükşehir belediye başkanlarımızın bu şekilde konuşulmalarını demokrasi adına kesinlikle doğru bulmam" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı