Mustafa Sarıgül'ün Muhalefeti Ayağa Kaldıran İddiası

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, muhalefet partilerinden birinin ABD tarafından fonlandığını ileri sürdü.

Mustafa Sarıgül'ün Muhalefeti Ayağa Kaldıran İddiası
Yayınlanma Tarihi : 13 Şubat 2022 23:00

CHP ve DSP'de siyaset yapan Mustafa Sarıgül ardından Türkiye Değişim Hareketini kurarak kendisine yeni bir yol haritası çizmişti. Uzun yıllardır Şişli'de belediye başkanlığı yapan Mustafa Sarıgül son seçimleri Şişli'de kazanamamıştı.

Ardından Genel siyasete göz kırpan Sarıgül ani bir kararla Türkiye Değişim Hareketini partileştirme kararı almış ve Türkiye Değişim Partisini kurmuştu.

Daha önce ABD'den para alan muhalefet partisi var iddiasını ortaya atan Mustafa Sarıgül bu iddiasını katıldığı bir televizyon programında tekrarladı. 

799094.jpg

Yeniçağ gazetesinin derlediği habere göre; Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, CNN Türk Masası’nın canlı yayın konuğu oldu. Türkiye gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Sarıgül, çok konuşulacak bir iddiayı da ortaya attı.

4436974.jpg

"AÇIKLAMAZSA İFŞA EDECEĞİZ"

Muhalefet partilerinden birinin Amerika Birleşik Devletleri tarafından fonlandığını ileri süren Mustafa Sarıgül, "ABD'den para alan muhalefet partisi var, bunu doğru bulmuyoruz. Benim burada açıklamam doğru olmaz. Ancak, parti kendisini açıklamazsa biz ifşa edeceğiz" dedi.