Nevşin Mengü'den muhalefete ağır sözler: Bu kadar mı beceriksizlik olur

Yakın zamanda muhalefetin gelecek seçimleri kazanacağı beklentisinin terse döndüğünü belirten Nevşin Mengü, muhalefeti beceriksizlikle itham etti ve "Muhalefet kazanacak havası dağılmış durumda" diyerek sert açıklamalarda bulundu

Nevşin Mengü'den muhalefete ağır sözler: Bu kadar mı beceriksizlik olur
Yayınlanma Tarihi : 30 Kasım 2022 22:00

Youtube kanalında gündemi yorumlamaya devam eden gazeteci Nevşin Mengü son açıklamasında altılı masayı yerden yere vurdu.

Nevşin Mengü'nün muhalefeti hedef alan açıklamaları şu şekilde.

"Benim gördüğüm birkaç ay önce hava farklıydı ama bu muhalefet alkışlamak lazım bu kadar mı beceriksizlik olur. Bu kadar olamaz. Şu yüzde 100 enflasyonda bile adamlar 'bu seçimi yine Tayyip Erdoğan kazanacak' havasını yaratmayı başardı. İnanamıyorum. Olacak şey değil.

Böyle bir tablo ortaya çıktı. Açıkçası hem Doğu'da hem Batı'da uzunca bir süre bunun altını çiziyorduk. Dünyada da beklenti Türkiye'de bir iktidar değişikliği olacağı yönündeydi. Batılı liderler de Batı'lı şirketler de yatırımlarını ilişkilerini ona göre ayarlıyorlardı. Pek çok şey öteleniyordu Türkiye'de yapılacak anlaşmalar vs... 'Hele bir seçim geçsin de ondan sonra bakarız' havası hakimdi. Bu hava dağılmış durumda. Bu Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) için de geçerli."