Nutuk Paylaşımıyla Tepki Çeken AKP'li Başkan Çark Edip Özür Diledi

Sözcü gazetesinin Tüm Türkiye'ye duyurduğu skandal ses getirince AKP'li başkan özür diledi..

Nutuk Paylaşımıyla Tepki Çeken AKP'li Başkan Çark Edip Özür Diledi
Yayınlanma Tarihi : 02 Eylül 2021 17:33

Dün Sözcü gazetesi tarafından duyurulan bir haberde AKP Ordu Ulubey İlçe Başkanı Süleyman Özdemir'nin Nutuk içerikli skandal paylaşımı tepkilere yol açmıştı.

Çok sayıda vatandaş ve muhalefet temsilcisinin tepki gösterdiği o sözler büyük tepkiye yol açmıştı.

AKP'li başkan gelen tepkilerin ardından sosyal medyasından o paylaşımı önce kaldırdı. Ancak tepkiler sürmeye devam edince özür dilemek zorunda kaldı.

Sözcü'nün geçtiği habere göre: AKP Ulubey İlçe Başkanı Süleyman Özdemir, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Bayraktar AKINCI TİHA'nın Teslimat ve Mezuniyet Töreni’ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını paylaşarak, “Nutuk okuyanlar barda kafa çekerken, Kur’an okuyanlar göklerde SİHA uçuruyor” diye yazdı. Tepki çeken paylaşımını Başkan Özdemir bir süre sonra kaldırdı.

İRONİYLE ELEŞTİRMEK İSTEMİŞ

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in tepkisini çeken Başkan Özdemir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada özür diledi.

İroni yaptığını belirten Süleyman Özdemir, “Türkiye’de, Kurucu liderimiz Atatürk’ün Nutuk’unu istismar edip, dinimizi ve her türlü milli ve manevi değerlerimizi terakkiye engel gören bir zihniyeti ironiyle eleştirmek istediğim tweetimi maksadımı aştığım için sildim. Kastını aşan tweetim için incittiğim olduysa özür dilerim” ifadelerini kullandı.