Ortalık Fena Karışacak! Esad - Kılıçdaroğlu'na mesaj gönderdi

Gazeteci Barış Yarkadaş çarpıcı bir iddiada bulundu! Esad , CHP Genel Başkanına mesaj gönderdi

Ortalık Fena Karışacak! Esad - Kılıçdaroğlu'na mesaj gönderdi
Yayınlanma Tarihi : 22 Eylül 2021 20:05

Türkiye siyasetini sallayacak bir iddia ortaya atıldı. iddianın Sahibi ise eski CHP'li bir vekil. Barış Yarkadaş CHP Genel Merkezine yakınlığıyla biliniyor. Bugüne kadar çok sayıda kulis bilgisi doğru çıkan Barış Yarkadaş gündemi alt üst edecek bir iddia ortaya attı.

Yarkadaş'a göre Suriye'den mesaj geldi.. Üstelik bu mesaj CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na gönderildi.

İşte ortalığı karıştıran iddianın ayrıntıları.

Yeniçağ'ın derlemesine göre: KRT TV’de ekranlara elen Şimdiki Zaman programına katılan CHP CHP Eski Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, KRT TV'de yayınlanan Şimdiki Zaman canlı yayınında Kılıçdaroğlu ile ilgili çok önemli bir iddiayı ekrana taşıdı.

“Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad Sayın Kılıçdaroğlu'na bir haber yolladı. Sayın Kılıçdaroğlu'nun son yaptığı açıklamadan sonra...” diyen Yarkadaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Sayın Genel Başkan ne dedi? 'Suriyelileri biz kendi istekleri ile memleketlerine göndereceğiz' dedi. Altını çiziyorum, 'kendi rızaları ile', otobüse doldurup zorla değil. Bunu yapabilmeniz için Suriye ile oturmanız lazım. Terör örgütlerinin varlığını sona erdirmek için de oturmanız lazım. Benim edindiğim bilgi; Beşar Esad Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasının ardından, açıklamanın tamamını tercüme ettiriyor ve CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na, 'Buyurun gelin bu konunun ayrıntılarını konuşalım' diyor.”

“HENÜZ CEVAP VERMEDİ”

Kılıçdaroğlu'nun, Esad'ın çağrısına henüz bir cevap vermediğini belirten Yarkadaş, "Eğer CHP önümüzdeki günlerde Kürt sorunun çözümündeki bu cesur tutumunu, Suriye'ye de giderek ve Beşer Esad ile de görüşerek taçlandırırsa CHP iki konuda inandırıcılığını arttırır. Bir; Kürt sorununu ben, HDP ile de konuşarak çözeceğim. İki; Suriyelileri kendi rızaları ile Suriye devletinin onayı ile memleketlerine göndereceğim. Bu konuda da CHP tabanının Kılıçdaroğlu'na tam destek vermesi gerekir. Yapılan araştırmalarda sığınmacıların yüzde 25'inin dönmeye meyilli olduğunu gösteriyor. Bu da bir milyon insan demektir" ifadelerini kullandı.

BARIŞ YARKADAŞ KENDİNİ YALANLADI

Barış Yarkadaş bu haberin gündeme bomba gibi düşmesinin ardından bir mesaj yayınlayarak kendi kendini yalanladı. CHP kendisine bakın nasıl bir yanıt vermiş.

220920211922255111779.jpg