Özgür Özel Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olacak Tartışmasına Katıldı Adayı Açıkladı

CHP'de Cumhurbaşkanı adaylığı tartışmasına Özgür Özel'de katıldı. Adayı tarif etti

Özgür Özel Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olacak Tartışmasına Katıldı Adayı Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 11 Ağustos 2021 19:56

Sadık Şimşek yazdı: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adaylık konusunda tartışmaları CHP'de yeniden alevlendirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a adaylık kapısını kapatan Kılıçdaroğlu tabanda rahatsızlık yarattı.

Girdiği her seçimi kaybetmesi nedeniyle eleştiri konusu olan Kılıçdaroğlu'nun kendisinin aday olması durumunda seçimin kaybedileceğini düşünen çok sayıda partili sosyal medyadan tepkilerini dile getirdi. Yaşanan bu tartışmalar devam ederken KRT TV'nin canlı yayınına katılan Özgür Özel Cumhurbaşkanı adaylığı konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

MEHMET ŞİMŞEK İDDİALARINA NET CEVAP

Eski AKP'li bakanlardan Mehmet Şimşek'in adaylığı ile ilgili iddialara yanıt veren Özel "Öyle bir ihtimal yok. Söz veriyoruz CHP'lilerin rahatsız olmayacağı bir isim olacak." açıklamasında bulunarak anketlere atıfta bulundu.

Aday konusuna Millet İttifakı olarak karar vereceklerini belirterek çarpıcı bir iddiada bulundu.. 

Özgür Özel, "Recep Tayyip Erdoğan'ı yenecek bir adayımız olacak. 50+1 alan kazanıyor. Benim Cumhurbaşkanı adayım arka tarafta oturuyor Fatma öğretmen Cumhurbaşkanı adayım, ortada Ekrem usta oturuyor adayımız o, önde 25 yaşında üniversite öğrencisi oturuyor adayımız o" açıklamasında bulunarak adeta meydan okudu.

ANKETLER NE DİYOR?

Yayınlanan çok sayıda ankette İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Erdoğan'a karşı önde olduğu görünüyor.

Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu ise Erdoğan'ın çok gerisinde..

İlgili Haberler