Özgür Özel'den 4 yıl sonraki seçimler için başarı hedefi! CHP, oylarını yüzde 35’in üzerine çıkarır

Özgür Özel hedefini açıkladı! CHP'ye yeni genel başkan seçilen Özgür Özel, "Önümüzdeki 4 yıllık sürecin sonunda CHP’nin oylarını yüzde 35’in üzerine çıkaracağını düşünüyorum.’’ dedi.

Özgür Özel'den 4 yıl sonraki seçimler için başarı hedefi! CHP, oylarını yüzde 35’in üzerine çıkarır
Yayınlanma Tarihi : 19 Kasım 2023 16:10

Yapılan kurultayda CHP Genel Başkanlık seçimini Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı kazanan Özgür Özel hedefini açıkladı.

YÜZDE 35 OY HEDEFLİYOR

BirGün Gazetesi'nin sorularını yanıtlayan Özel, "Dört yıl daha AKP iktidarına katlanmak istemeyen bütün seçmenin sandığa gelip muhalefet destek vermesi gerekiyor. Toparlanan bir muhalefet olacağız. Yerel seçimlerde elde edilecek bir başarı, psikolojik üstünlüğün muhalefete geçmesine neden olacak. İktidar, dört yıl seçim yapmadan duramaz. Ama o 4 yıllık süre seçimsiz de geçse bizim partiyi büyütmemizin önünde bir engel yok. Bence demokrasinin önündeki en büyük engel, sürekli seçim fırtınasına maruz kalmış olmak. Ben önümüzdeki 4 yıllık sürecin sonunda CHP’nin oylarını yüzde 35’in üzerine çıkaracağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Özel'in açıklamalarından satırbaşları şöyle

GÖLGE KABİNE SİSTEMİ


Partimizin bu dönem tek bir sözcüsü yok. Aslında gölge kabinedeki bakanlarımızın tamamı kendi alanlarında birer sözcü. Parti içerisinde yeni bir şey deniyoruz. Ölçme, değerlendirme zamanımız olacak. Yerel seçim ayağını parti yönetimi içinde idari kadrolarla yapacağız. İşin bu tarafı ise siyaseten çok önemli figürler yaratabilir. Mesela kabinede belli isimler öne çıkıyor, onlar ne yapıyorsa onu diğer arkadaşlarının örnek alması lazım. Geneli bir şey yakalıyor, birileri geride kalıyor. Oradaki bakanı da değiştirmek lazım. Altı ay sonra, ‘Gölge kabine sistemi tutmadı. Türk milleti teveccüh göstermedi’ deniyorsa buna ikna olursak biz de bir revizyon yaparız. Denemek ve ısrar etmek gerektiğini düşünüyorum.

Etiketler :