Şamil Tayyar, AKP'nin tek rakibini açıkladı

AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar, yüksek faturalar nedeniyle kendi partisine çok önemli uyarılarda bulunarak AKP'nin en büyük rakibini açıkladı.

Şamil Tayyar, AKP'nin tek rakibini açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 06 Şubat 2022 15:36

Yüksek elektrik faturaları Türkiye gündeminden düşmüyor. Sadece sıradan vatandaşlar değil ünlülerin bile faturalar için tepki dolu paylaşımlarına tanık oluyoruz.

Bir tepki daha doğrusu uyarı da AKP içerisinden geldi. Şamil Tayyar twitter hesabından yayınladığı mesajda  "Ne Kılıçdaroğlu ne diğerleri, AK Parti’nin rakibi değil. Bu süreçte en büyük muhalif akım; elektrik/doğalgaz/akaryakıt üzerinden şekilleniyor" ifadelerine yer vererek Tayyar sözlerini şu sözlerle noktaladı "Mevcut tarifelerin haklı sebepleri olsa bile siyasi tansiyonu düşürmez. Bu yangın mutlaka söndürülmeli, aksini düşünmek bile istemem."

Evet Tayyar'ın açıklamaları böyleydi.. 

Zaten Kılıçdaroğlu'nu Erdoğan karşısında rakip olarak göstermek başlı başına siyaseti okuyamamak demek. 9 seçim Erdoğan karşısında yenilmiş bir kişiyi kalkıp ta seçmene umut olarak göstermek en çokta AKP'nin  isteyeceği şey olur.

Bugün AKP'de farkında her şeyin. Örneğin Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanı adayı olması durumunda 1 değil 2. turda yüksek farkla seçimi kazanma ihtimali olduğunun. Ancak onlar öylesine emin ki muhalefetin yeni bir hata yapacağı konusunda.

Bu yüzden muhalefeti dikkate bile almıyorlar. Ancak Muhalefet öyle TELE1 ve Halk TV yorumcularıyla koltuğunu Kılıçdaroğlu'na borçlu olanların aklına olur da uyarsa bugünkü tabloya rağmen yine AKP kazanırsa artık iktidar olmak istemeyen bir muhalefet olduklarını ispatlamış olacaklar. Tıpkı 20 yıldır yaptıkları gibi.