Satan satana... Fazıl Say Ekrem İmamoğlu'na ateş püskürdü

Fazıl Say daha önce Ekrem İmamoğlu'nu Cumhurbaşkanı adayı olarak görmek istediğini açıklamıştı. Bugün ise İmamoğlu'na desteği kestiğini duyurdu.

Satan satana... Fazıl Say Ekrem İmamoğlu'na ateş püskürdü
Yayınlanma Tarihi : 06 Mayıs 2022 16:37

Ekrem İmamoğlu otobüsüne yandaşları doldurarak geziye çıktı. O görüntülere ilk tepkiyi Atilla TAŞ göstermişti: Ancak en büyük tepki ise daha bir kaç hafta önce Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alıp Ekrem İmamoğlu'na destek veren Fazıl Say'dan geldi.

Fazıl Say, sosyal medya hesabından yayınladığı bir mesajda Ekrem İmamoğlu'nu etiketleyerek ateş püskürdü.

Yeni Akit o paylaşımı manşetten duyurarak Ekrem İmamoğlu'nu satan satana başlığı attı. Peki Ne olmuştu?

Otobüsle çıktığı turda yanında gazetecilerden Nagehan Alçı, İsmail Saymaz, Özlem Gürses, Gülşah İnce ve Ertuğrul Özkök'ü de yanında götüren İmamoğlu, büyük tepki gördü.

Özellikle tura Nagehan Alçı‘nın da katılması tartışma konusu haline geldi.

İmamoğlu'na ve CHP'ye yakınlığı ile bilinen sanatçı ve gazeteciler, Alçı'nın yer almasıyla  sosyal medya hesaplarından İmamoğlu tarafından hayal kırıklığına uğratıldıklarını belirtip, artık güvenmeyeceklerinin mesajını verdi.

Fazıl Say’dan tepki


Bu isimlerden biri de daha önce "Gönlümdeki Cumhurbaşkanı adayı Ekrem İmamoğlu." diyen  piyanist Fazıl Say...

İmamoğlu'na her fırsatta desteğini açıklayan Say, son paylaşımında İmamoğlu'ndan hesap sordu.

"Şimdi ne olacak Ekrem İmamoğlu?" diyen Say, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı;

Onunla poz vermiş biri...


"10 yıl önce yaşadığım Hayyam Retweet davasında, ceza almam için Televizyonlarda yaygara koparan, algı yaratan, ve ceza almamı da başaran gazeteci kadın, gönlümün en uzağında bile yeri yoktur. Ve onunla poz vermiş biri. O da o uzaklara gitti. Şimdi ne olacak?"

1651834998-76c980.jpg

SOSYAL MEDYADA DA TEPKİ YAĞDI

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na sosyal medyadan da tepki yağıyor. Çok sayıda destekçisi Ekrem İmamoğlu'na ateş püskürdüler. Bu durum karşısında İBB tarafından yapılan açıklama ise sinirlerin daha da zıplamasına yol açtı. Çünkü yapılan açıklamada açıktan eleştirilerin dikkate bile alınmadığı görülüyor.