Seçim kazanma ustası Erdoğan'ın rakibi belirlendi

Gazeteci Barış Yarkadaş, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'ın karşısına çıkarılacak CHP'li ismi açıkladı.

Seçim kazanma ustası Erdoğan'ın rakibi belirlendi
Yayınlanma Tarihi : 29 Mayıs 2022 02:19

İster kabul edin ister etmeyin Erdoğan seçim kazanma ustasıdır. Tarihe de bu şekilde yazılacak. Girdiği her seçimi kazanan lider olarak. Muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise girdiği her seçimi kaybeden adam olarak çoktan Türk siyaset tarihine yazıldı bile. 

2 Yıldır var gücümle muhalefeti uyardım. Erdoğan'ın seviyesinde Kılıçdaroğlu asla olamaz diye. Kemal Özkiraz, Merdan Yanardağ gibi adamların sözüne güvenip toplumun sesine kulak vermediler. Vatandaşın Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu aday olmalı taleplerine kulak tıkadılar. Ekrem İmamoğlu erkenden havlu attı gönlümdeki aday Kılıçdaroğlu diyerek aradan çekildi. Sonrasında Mansur Yavaş ismi ön plana geçince doldurdu otobüsüne yandaşları Karadeniz turuna çıktı. Onu da zaten eline yüzüne bulaştırdı. En yakınındaki adamın da yanlış yönlendirmeleriyle kocaman bir efsaneyi puf diye söndürdü..

Son umut Mansur Yavaş'tı.. Gördünüz değil mi adama Van'daki ilgiyi. Kürtler birde oy vermez diye yaygara koparıyordu CHP içerisindeki gizli HDP'liler...

Sanki tüm Kürtler HDP'ye oy veriyormuş gibi yanlış algıyla HDP'yi Kürtlerin temsilcisi olarak gösterme yanlışına düşerekten... Algıları ellerinde patladı Van ziyaretiyle... Ancak üzülerek bir haberi paylaşacağım sizlerle. Mansur Yavaş'ta aday olmuyor..

Üstelik bunu CHP politikalarından rahatsızlığını her zaman korkusuzca dile getirmiş bir isim söyledi. Barış Yarkadaş'tan bahsediyorum. Kendisi CHP eski milletvekili ve CHP kulislerini yakından takip eden bir gazeteci.

TV100'e konuk olan Gazeteci Barış Yarkadaş, Türkiye'deki tüm CHP'li Belediye Başkanları'nın katılımıyla Van'da gerçekleştirilen ve üç gün süren 'Belediye Başkanları Çalıştayı'nda edindiği kulis bilgisini paylaştı.

Yarkadaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da dahil olmak üzere tüm belediye başkanlarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olma konusunda birleştiğini söyledi.

Barış Yarkadaş yayındaki açıklamasının devamında şöyle devam etti.

Konuştuğum belediye başkanları şunu söylüyor; CHP'nin belediye başkanları, bugün Sayın Genel Başkan'ın adaylığı konusunda birleştiler, hemfikir oldular. Yarın Sayın Genel Başkan altılı masanın toplantısına gittiğinde eli daha güçlü gidecek. Genel hava, Kemal Bey'e tam destek yönünde."

Yani geçmişler ola Kemal Bey artık CHP'nin adayı.. Geriye kaldı son çare Meral Akşener'in bu oyunu bozması. Oda adayımız Kemal beydir derse yüzde 15'leri unutsun..

HDP'den oy alacağız diye İyi Parti'nin Milliyetçi tabanını diğer sağ seçmenin de muhafazakar tabanını küstürecekler.. İlk turda Erdoğan ve Kılıçdaroğlu yarışacak. İkinci turda da CHP gibi düşünmeyen muhalefet seçmeninin yüzde 70'inden fazlası sandığa gitmeyecek. Kimse işini gücünü bırakıp tekrardan sandığa gitmez Kemal bey için.. O işi geçeceksiniz siz. Seçim çantada keklikmiş. Yok Erdoğan'a Kılıçdaroğlu fark atıyormuş. Bunlar kocaman hikaye..

İkinci turda gider AKP seçmeni organize bir şekilde ve o seçimde tarihi bir farkla Erdoğan kazanır.

Ha Kemal bey mi ? O emekli olacak.. 75 yaşına zaten merdiven dayadı. Yeni sistemde de milletvekili adayı olamadığı için partinin başından da 10.kez kaybetmiş biri olarak çeker gider. Yerine çoktan hazırlık başladı bile.. Canan Kaftancıoğlu'nu getirecekler.. Bir 10 sene de Canan Kaftancıoğlu ile muhalefet olmanın keyfini sürerler. Salı'dan Salı'ya iki laf soktuk diye eğlenir dururlar.. Zorlarına giden bir şey olunca da AYM'ye koşarlar.

20 senedir yaptıkları en güzel şey bu zaten...

Muhalefeti değiştirmeden iktidarın değişmeyeceğini aklı olan herkes artık görüyor.. Bunca hataya bunca beceriksizliğe rağmen inatla bu muhalefete gidip tıpış tıpış oy verenler yüzünden bu haldeyiz.

AKP'nin bir suçu yok.

AKP'nin ve Erdoğan'ın tek şansı karşısında sadece beceriksizler ve vizyonsuzların yer alması. 

SADIK ŞİMŞEK