Sedef Kabaş'a tepki yağdı! Erdoğan'a ait olmayan Yat'ı ona ait gösterdi

Muhalif kimliğiyle bilinen Sedef Kabaş sosyal medya paylaşımıyla tepki çekti.. Erdoğan'a yönelik iddiası tepki çekti..

Sedef Kabaş'a tepki yağdı! Erdoğan'a ait olmayan Yat'ı ona ait gösterdi
Yayınlanma Tarihi : 26 Ağustos 2021 02:27

Muhalif kimliğiyle bilinen Sedef Kabaş sosyal medya paylaşımıyla baltayı taşa vurdu. Sosyal medya hesabından Sedef Kabaş şunları yazmıştı:

Bir ülke var; Onbinlerce hektar doğal ormanı yanarken, 4 milyon$ verilmediği için hangarda bekletilen yangın söndürme uçaklarına sahip

Bir ülke var; Sarayları, özel uçakları, on milyonlarca avro değerinde megayatı olan bir Cumhurbaşkanına sahip

İkisi aynı ülke olamaz, değil mi?

Evet Sedef Kabaş'ın yazdığı bu paylaşım kısa sürede yalanlandı. Güneş gazetesi gerçeğin peşine düştü. Sedef Kabaş'ın bahsettiği Yat aslında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ait değildi.

Ancak Sedef Kabaş gerçek ortaya çıkmasına rağmen sosyal medyasından bu paylaşımı kaldırmadı.

Peki gerçek aslında neydi?

Güneş'te yer alan habere göre: Antalya'da yabancı uyruklu bir kişi için üretilen bir yatı Başkan Erdoğan'a aitmiş gibi gösteren Kabaş algı operasyonu başlattı.

FİRMA YABANCI BİRİ İÇİN ÜRETİLDİĞİNİ DOĞRULADI

Doğrula platformu da üretici firmayla görüştüklerini, kendilerine ismini açıklamak istemedikleri yabancı uyruklu bir kişinin yatın müşterisi olduğu bilgisini paylaştı.

İddialarda paylaşılan görsel ise yatın geçtiğimiz ay, denize indirmek için gerçekleştirilen nakil işlemine ait. Ayrıca Antalya'da Alia Yachts tarafından üretilen yat sahibine teslim edilmeden 22-25 Eylül'de Monaco Yacht Show'da sergilenecek.