Selçuk Özdağ: AKP'den 40 milletvekili ile görüşme içerisindeyiz

Erken seçim gündemden düşmezken eski AKP'li Selçuk Özdağ tartışma yaratacak bir iddiada bulunarak, AKP içerisinden 40 milletvekili ile temas halinde olduklarını söyledi.

Selçuk Özdağ: AKP'den 40 milletvekili ile görüşme içerisindeyiz
Yayınlanma Tarihi : 12 Ocak 2022 20:51

AKP'den ayrılarak Gelecek Partisi'nin kurucuları arasında yer alan Selçuk Özdağ, AKP içerisinde deprem etkisi yaratacak iddialarda bulundu. Yeniçağ gazetesine yapmış olduğu açıklamalarda Selçuk Özdağ, AKP içerisinden 40 milletvekili ile görüştüklerini öne sürdü. Bu görüşmeleri kimin yaptığını da açıklamayı ihmal etmedi.

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu bugünkü köşesinde, Gelecek Partisi heyetinin gazetelerine yaptığı ziyaret sırasında Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'la yaptığı röportaja yer verdi. Uğurluoğlu'nun "Gelecek Partisi seçime hazır mı?" sorusuna, "Yaptırdığımız anketlerde yüzde 10 barajını aştık" şeklinde iddialı bir yanıt veren Özdağ, yürüttükleri çalışmalara ilişkin şunları söyledi:

"AKP ve MHP'den bıkan, ezilen, ekonomik buhran altında çaresiz kalan yüzbinlerce seçmen Gelecek Partisi'ni tercih ediyor. Çok sayıda milletvekili ile görüşüyoruz. Eski ve yeni tüm vekiller Cumhur İttifakı'ndan da ucube rejimden de şikâyet ediyorlar.

AKP'nin kötü yönettiğinin ve seçimi kazanamayacağının farkındalar. AKP'den yaklaşık 40 milletvekili ile görüşüyoruz. Eskiler de dahil edildiği zaman bu sayı 60'ları buluyor. Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu görüşüyor, ben görüşüyorum diğer parti yetkililerimiz görüşüyor. Siyasetin içerisinden gelen hepimiz görüşüyoruz. Aynı şekilde MHP'li vekiller ile de görüşüyoruz. Anavatan Partisi'nde, Doğru Yol Partisi'nde siyaset yapmış eski vekiller ile de görüşüyoruz. Partimize büyük katılım oluyor, olacak…"