Sinan Oğan'dan seçim sonrası ilk açıklama

28 Mayıs seçimlerinde 2. turda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleme kararı alan Sinan Oğan'dan seçim sonuçları sonrası ilk açıklama geldi.

Sinan Oğan'dan seçim sonrası ilk açıklama
Yayınlanma Tarihi : 28 Mayıs 2023 21:10

28 Mayıs seçimlerinde milyonlarca seçmen ikinci tur için sandığa gitti. İkinci tur seçimi için Ata İttifakı "destek" konusunda ayrıştı. İttifakın adayı Sinan Oğan, Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklerken, ittifakı oluşturan Zafer Partisi ve Adalet Partisi ise, Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı almıştı.

İkinci tur seçim sonuçları sonrası Sinan Oğan sosyal medya hesabından ilk açıklamasını yaptı.

İşte Sinan Oğan’ın o sözleri:

Cumhurbaşkanlığı seçim süreci tamamlanmıştır. Bu sonuca göre ilk turda bizden desteğini esirgemeyen seçmenimiz ikinci turda da önemli ölçüde desteğini devam ettirmiş ve Türkiye’nin istikrarı yönünde oyunu kullanmıştır. Seçmenimiz bu oylar Sinan Oğan’a verilmedi diyenlerin heveslerini kursağında bırakmış, bize güvenmiş ve önemli ölçüde bizim olduğumuz yeri seçmiştir.

Buradan plana sadık kalan tüm vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Artık yeni bir dönem başlıyor, Kazanan Türk milliyetçileri, Atatürkçüler, Türk milleti ve Türk dünyası, kaybeden linç kültürü ile terör iltisaklı partiler ve onlara güvenenler olmuştur.