Sivas Bağımsız Milletvekili adayı Sadık Şimşek'ten muhalefete Erdoğan tepkisi

Muhalefet 'Erdoğan' aday olamaz tartışması başlattı. AK Parti cephesinden muhalefete tepkiler gelmeye devam ederken bir tepki de Sivas Bağımsız Milletvekili adayı Sadık Şimşek'ten geldi. Şimşek altılı masadaki hiç bir liderin kazanma şansı yok dedi

Sivas Bağımsız Milletvekili adayı Sadık Şimşek'ten muhalefete Erdoğan tepkisi
Yayınlanma Tarihi : 19 Ocak 2023 19:22

Türkiye mayıs ayında erken seçime gidiyor. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri bir arada yapılacak. Muhalefet Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tekrar aday olamayacağını öne sürdü.

Bu konuyla ilgili olarak Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'da bir açıklama yaptı. 

Bozdağ, "Sayın Cumhurbaşkanımızın adaylığı Anayasal hakkıdır, önünde hiçbir engel yoktur. Hukuk uydurma yerine herkes seçime çalışsın, meydanda rekabetimizi yapalım" dedi.

EN SERT TEPKİYİ SADIK ŞİMŞEK GÖSTERDİ

Öte yandan 7 yıldır yaşadığı Avrupa'dan Türkiye'ye dönerek Sivas Bağımsız Milletvekili adaylığını açıklayan Sadık Şimşek yaptığı açıklamada muhalefete tepki gösterdi.

Şimşek sosyal medya hesabından şunları yazdı

Şimdi de Erdoğan aday olamaz tartışması başlattılar. Yahu hani Erdoğan karşısında kim olsa seçimi kazanacaktı? Ne korkuyorsunuz. Korkmayın bu kadar. Altılı masada Erdoğan karşısında kazanabilecek tek bir kişi bile yok. Bunu bildikleri için şimdiden yan çizmeye başladılar.