Siyasette Üçüncü ittifak mı geliyor? Davutoğlu Açıkladı

Siyasette üçüncü ittifak tartışmaları sürüyor. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sözcü gazetesine konuştu.

Siyasette Üçüncü ittifak mı geliyor? Davutoğlu Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 25 Ocak 2022 22:38

Siyasette Millet ve Cumhur ittifakına karşın yeni bir ittifak kurulacağı iddiaları ortalıkta dolaşıyordu. Son bir kaç haftadır CHP ile yakın temas halinde olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu bu iddialara yanıt verdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ‘cumhur’ ve ‘millet’ ittifaklarına alternatif ‘sağ ittifak’ düşünmediklerini söyledi.

Sözcü’ye konuşan Davutoğlu’na, Saadet, Demokrat, Gelecek ile Demokrasi ve Atılım partilerinin merkez sağ ittifakı tercih ettiğin dair anımsatıldı.

Gelecek Partisi lideri, kendisinin teklifinin ya da böyle bir önerisinin olmadığını belirterek “İttifak olacaksa bir ittifak olur” diye konuştu.

Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu anda sayın (Kemal) Kılıçdaroğlu ve sayın (Meral) Akşener’le konuştuğumuz konuyu söylüyorum; ayrı bir ittifak oluşması durumu yok. Partiler açıklamalar yapabilir, bunda bir beis yok ama açıklama yapmak ayrı şey, ittifak olmak ayrı şey. Benim şimdi üzerinde durduğum, altı partinin birlikte bulunacağı bir ittifakın muhtevası, içeriği konusunda bir istişare.”

FATİH ERBAKAN BAŞLATMIŞTI

Öte yandan siyasette üçüncü ittifak tartışmalarını Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan başlatmış ancak bu talebe diğer sağ partilerden destek gelmemişti.