Son Anket Ankara'da yankılandı. Sonuçlar çok kötü. Odasını toplayanlar var iddiası

Yeniçağ gazetesi yayınlanan son anketin Sarayda panik yarattığını öne sürerek odasını toplayanlar var iddiasında bulundu.

Son Anket Ankara'da yankılandı. Sonuçlar çok kötü. Odasını toplayanlar var iddiası
Yayınlanma Tarihi : 20 Kasım 2021 20:42

Yayınlanan çok sayıda seçim anketi AKP ve MHP'de yüzlerin asılmasına neden oluyor. Bugün Yeniçağ gazetesi manşetten dikkat çeken bir anket yayınladı.

İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından yapılan, 2021 kasım ayı anketinde vatandaşlara “Bu pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” şeklinde bir soru soruldu. 

Yeniçağ gazetesi internet sitesi tarafından da Paylaşılan anket sonuçlarına göre AKP’nin kararsızlar dağıtılmadan aldığı oy oranı 22,1 olurken, Cumhur İttifakı ortağı MHP’nin oy oranı sadece yüzde 6’da kaldı. Öte yandan Kararsız seçmenlerin oyu dağıtıldıktan sonra ise AKP yüzde 29,9 MHP ise yüzde 7,5’e seviyelerine ancak çıktı.

İYİ PARTİ VE CHP'NİN OYLARINDAKİ YÜKSELİŞ İSE DİKKAT ÇEKTİ

Öte yandan Millet İttifakı’nın iki üyesi CHP ve İYİ Parti’nin aldıkları oy oranları ise dikkat çekiyor. Kararsızlar dağıtılmadan önce CHP yüzde 19,6 olurken, İYİ Parti yüzde 13,7 seviyesinde görülüyor. Kararsızlar dağıtıldıktan sonra ise CHP 26,6’ya İYİ Parti ise 16,7’ye seviyelerine çıkıyor. Bu durumda İyi Parti'de büyük bir yükseliş görülürken CHP'de yine yerinde sayma mevcut.. 

Ankette ise en dikkat çeken sonuç HDP'ye ait olan sonuçlar. Bu ankete göre HDP’nin oy oranı ise yüzde 12.6.

İstanbul ekonomi araştırma tarafından yapılan Ankette Millet İttifakı’nın oy oranı yüzde 43.3, Cumhur İttifakı’nın ise yüzde 36.5 seviyelerinde olduğu görüldü. Bu anketin sonuçlarına göre  Millet İttifakı, Cumhur İttifakı’na tam  6.8 puan fark atıyor.

201120211311323203455-2.jpg

MUHALEFET HATA YAPMAZSA AKP KAYBEDER

Öte yandan çok sayıda yorumcu muhalefet hata yapmaz Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş'ı aday gösterirse Cumhurbaşkanlığı seçimi kazanılır yorumunda bulunuyorlar. Muhalefet ise şimdilik Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığında karar kılmış durumda. Bu durum ise AKP için büyük bir şans olarak gösteriliyor.