Son ankette 'çıkış' bekleyen AKP'ye kötü haber. Aradaki puan farkı...

Metropoll Araştırma, Eylül ayına ait anket sonuçlarını açıkladı. "Hangi İttifaka daha yakınsınız?" sorusunun sorulduğu anketten oldukça çarpıcı sonuçlar çıktı. Ve Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasındaki fark yüzde 8'e düştü..

Son ankette 'çıkış' bekleyen AKP'ye kötü haber. Aradaki puan farkı...
Yayınlanma Tarihi : 11 Ekim 2021 20:19

Yayınladığı anketlerle dikkat Metropoll Araştırma, eylül ayında yaptığı 'Türkiye'nin Nabzı' araştırmasının sonuçlarını duyurdu ve İttifaklarla ilgili anketten çıkan sonuçlar dikkat çekti. Söz konusu Ankete göre Cumhur ve Millet İttifakları arasındaki puan farkı yüzde 8 oldu.

Öte yandan Araştırmada katılımcılara "Hangi ittifaka daha yakınsınız?" sorusu da soruldu. Katılımcıların yüzde 44'ü Millet İttifakı'na, yüzde 38'i Cumhur İttifakı'na yakın olduğunu açıkladı "İki ittifaka da yakın değilim ama Millet'i tercih ederim" diyenlerin oranı yüzde 5, "Cumhur'u tercih ederim" diyenlerin oranı yüzde 2.6 olarak kaydedildi.. 
 
ARADAKİ FARK YÜZDE 8
Bu ankete göre Böylece Millet İttifakı'nın toplam oy oranı yüzde 48.7, Cumhur İttifakı'nın toplam oy oranı ise yüzde 40.8 oldu. Ve muhalefetin kurduğu Millet İttifakı bu oranla yıl başından beri en yüksek oy oranını yakalamış oldu.

PARTİLERE GÖRE DAĞILIM
Ayrıca İttifak sorusuna yanıt verenlerin partilere göre dağılımı da hesaplandı. Buna göre 'Bu pazar seçim olsa AK Parti'ye oy veririm' diyenlerin yüzde 5.6'sı Millet İttifakı'na yakın olduğunu belirtti.. 

CHP'ye oy vereceğini söyleyen katılımcılardan yüzde 5.4'ü kendilerini Cumhur İttifakı'na yakın gördüğünü dile getirdi. Ayrıca İYİ Partililerden kendilerini Cumhur İttifakı'na yakın gördüklerini söyleyenlerin oranı yüzde da 3.2 olarak hesaplandı. 

Kaynak: Gerçek Gündem