Son Ankette Erdoğan ve Bahçeli'yi Kızdıracak İyi Parti Detayı

Çok sayıda seçim anketinde olduğu gibi AREA araştırma tarafından yapılan ankette de İyi Parti'nin oy oranı şaşırttı..

Son Ankette Erdoğan ve Bahçeli'yi Kızdıracak İyi Parti Detayı
Yayınlanma Tarihi : 03 Eylül 2021 14:17

Erken seçim gündemden düşmüyor ancak peş peşe yeni anketlerde gelmeye devam ediyor. Gelen son seçim anketlerinde ise AKP ve MHP düşüş yaşayan partiler arasında.

CHP her zaman olduğu gibi yerinde saymaya devam ederken Meral Akşener liderliğindeki İyi Parti ise yükseliş içerisinde olan partilerden en büyüğü konumunda.

Giderek iktidarın karşısındaki Millet ittifakında büyüyen partilerden biri haline gelen İyi Parti AREA araştırma tarafından yapılan seçim anketinde adeta patlama yaptı.

Yeniçağ'da yer alan habere göre : Araştırmada kararsızlar dağıtıldıktan sonra CHP 31,2’lik oyla Başkent’te birinci parti olarak çıktı. İYİ Parti’nin ise oylarını yüzde 20 bandına taşıması dikkat çekti.

Ankette, Ankaralılara, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile ilgili nasıl bir kanaate sahipsiniz” sorusu da soruldu.

Yurttaşların yüzde 62,6’sı, Yavaş’a destek vererek “olumlu” yönde kanaat bildirdi. AREA Araştırma şirketinin Ankara’da yaptığı anket, sonuçları dikkat çekti. Sonuçlara göre Ankara’da Millet İttifakı Cumhur İttifakı’nı geçti.

Öte yandan İyi Parti'nin sadece Ankara'da değil Türkiye'nin çok sayıda kentinde de yükseliş içerisinde olduğu biliniyor...