Son Seçim Anketinde ortaya çıktı! Seçimlerin kaderini onlar belirleyecek

MetroPOLL Araştırma anketinden çıkan sonuç seçimin kaderinin nasıl şekilleneceğini ortaya çıkardı.

Son Seçim Anketinde ortaya çıktı! Seçimlerin kaderini onlar belirleyecek
Yayınlanma Tarihi : 17 Eylül 2021 20:52

Seçim anketlerinde ne muhalefetin ne de iktidarın yüzü gülmüyor. Hiç bir parti tek başına artık yüzde 50 oy oranına ulaşamıyor.

İşin kötüsü ittifaklarda ulaşamıyor.

Ne Millet ittifakı ne de Cumhur  ittifakı yüzde 50 oy oranına ilk turda ulaşamıyor. Kararsız seçmenin sayısı ise her geçen gün artıyor.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre: Metropoll Araştırma, 2018 seçimlerinde oy verdikleri parti baz alınan katılımcılara "Bu pazar bir seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz" sorusu soru. Katılımcılardan yüzde 21.2'i "kararsız" kalırken, kararsızlar arasında en büyük kaybı Ak Parti yaşadı.

ANKETTE  AK PARTİ'Yİ CHP TAKİP ETTİ


Öte yandan son verilere bakıldığında Ağustos ayı itibariyle "Kararsızım" cevabı veren seçmenlerin yüzde 37'si eski AK Parti seçmeni olurken, iktidar partisini yüzde 15.8 ile CHP seçmeni, yüzde 5.3 ile İYİ Parti seçmeni, yüzde 3.3 ile de HDP seçmeni takip ediyor.

Seçimin kaderini kim ne derse desin kararsız seçmenler belirlemiş olacak. Bugüne kadar yayınlanan çok sayıda ankette hala muhalefetteki liderleri umut olarak görmeyenlerin sayısı çok fazla.

Buna rağmen Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu yapmış oldukları açıklamalarla Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'ın önünü tıkamaya devam ediyorlar.

Zira çok sayıda ankette gerek Ekrem İmamoğlu gerekse Mansur Yavaş oy patlaması yaşıyor.. Erdoğan karşısında ikisinden birinin aday olması durumunda seçimin kazanılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İşte son anketin düşündüren grafiği

324065-888x1120.jpg