Suikast iddialarına karşı Kılıçdaroğlu suskunluğunu bozdu

Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun gündeminde Suikast iddiaları da vardı.

Suikast iddialarına karşı Kılıçdaroğlu suskunluğunu bozdu
Yayınlanma Tarihi : 23 Mart 2023 20:51

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV canlı yayınında kendisine Suikast yapılacağına yönelik iddialara karşın suskunluğunu bozdu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle oldu.

Baronlar, çeteler kontrol edebildikleri kişileri istiyorlar. Kaçırılan paraların yerini biliyoruz, tamamını.

Tüyü bitmemiş yetimin hakkını sormayacaksam ben niye Cumhurbaşkanlığı yapayım? Ne kadar yasa dışı iş varsa hepsinin üzerine yürüyeceğim.

Devlette devamlılık esas. O proje verilmişse yapılacak zaten. Ama avantadan verilen paralara ben alacağım. Ben bunu 100 liraya yapıyorum kaça vermişim 500 liraya, 400 lira nerede? Biz hastaneye karşı değiliz, kaça yapıldı. Tüyü bitmemiş vatandaş vergi veriyor. Ben neden yol yaptın dedim mi? Yolu kaça yaptın diyorum. 100 liralık yolu 500 liraya yapıyorsun 400 lirayı kırışıyorsun. Ben o 400 liranın peşindeyim, çok büyük paralar bunlar, tamamını alacağız. Bunun için çeteler benimle uğraşmak isterler. 15 Mayıs'tan sonra her şey değişecek. Şeffaf, tüm kaynağın vatandaş için ayrıldığı bir dönem başlayacak. Teknoloji üreten bir ülke olacağız, dünyayla yarışacağız.