Tansu Çiller'den Yeni Parti Açıklaması

İyi Parti'li Koray Aydın'ın iddiaları Ankara'da bomba etkisi yarattı. Tansu Çiller'den yeni parti açıklaması geldi.

Tansu Çiller'den Yeni Parti Açıklaması
Yayınlanma Tarihi : 06 Şubat 2022 15:20

Son bir kaç gündür eski Başbakan Tansu Çiller'in yeni parti kuracağı iddiaları gündemden düşmüyor. İyi Parti'li Koray Aydın'da bu iddialarla ilgili açıklamalarda bulunarak Tansu Çiller'in, İYİ Parti'nin oylarını kırmak üzere Erdoğan tarafından görevlendirildiğini öne sürdü.

Bir kere şu noktaya değinmekte fayda var. Tansu Çiller tarafından kurulacak bir partinin şuan siyasette varlığını gösterme imkanı yok. Türkiye 20 yıl önceki Türkiye değil. Kaldı ki bırakın İyi Parti'den oy almayı Çiller daha çok AKP tabanından oy alır. Bugünkü AKP Doğru Yol ve Anavatan seçmenlerini bir arada toplayarak sürekli yüksek oranlarda oy alıyordu. Ancak o taban da giderek eridi ve yok oldu. Bugün Çiller'in kuracağı partiye ihtiyaç yok. Muhalefette ki alternatifsizlik dönemi de çoktan geçti gitti.

Kaldı ki AKP'den rahatsızım diyen seçmen kalkıp ta AKP destekli Çiller Partisine oy moy vermez.

Nitekim bugün Tansu Çiller'in avukatından ODA TV'ye bir açıklama geldi.  Tansu Çiller'in avukatı Dilek Özaşık iddiaları yalanlayarak, "Bazı medya organlarında E. Başbakan Prof. Dr. Tansu Çiller’in bir takım amaçlara hizmet etmek için, gizli bir gündemle siyasi parti kuracağına dair yaratılmak istenilen algının gerçekle hiçbir ilgisi yoktur" ifadelerini kullandı.

Görüldüğü gibi iddialar boş gündemden ibaret.