Tansu Çiller'in İttifak Kararı da Açıklandı! Bu iş ortalığı karıştırır

Eski Başbakan Tansu Çiller siyasete geri dönerken ittifak tercihi de belli oldu

Tansu Çiller'in İttifak Kararı da Açıklandı! Bu iş ortalığı karıştırır
Yayınlanma Tarihi : 16 Mart 2022 21:05

Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu yayınladığı köşe yazısında Eski Başbakan Tansu Çiller'in yol haritası hakkında bilgiler verdi.

Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu'na göre Tansu Çiller yeni bir parti kurmayacak. Mevcut bir partinin adını değiştirecek. Ardından yeni bir ittifak kurarak bu ittifakın da Cumhur ittifakına destek vermesini sağlayacak.

Üstelik Tansu Çiller ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'da birlikte hareket edecek.

Köşe yazısında, "Ben milletimi özledim. gelinen noktada dünyanın o kadar çok farklılaştığını, nelere meyillendiğini gördükçe, ben artık milletime bir şeyler vermek istiyorum" diyen Orakoğlu, Çiller'in yeni parti kurmayacağını dile getirdi. 

"KATILIM İÇİN GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR"


Orakoğlu, "Çiller yeni bir parti kurmayacak, 2020 yılında kurulan Bizim Parti’nin ismi değiştirilecek. Partinin yeni yüzü için Demirel’in 12 Eylül sonrası kurdurduğu, darbecilerce yasaklanan ‘Büyük Türkiye Partisi’ ismi üzerinde karar kılınmış. Düğmeye basılırsa hemen kongresi yapılacak. Adı, tüzüğü ve yöneticileri değişecek. Şu anda eski DYP’li isimlerle veya başka partilerde görev almış siyasetçilerle Çiller’in ekibine katılım için görüşmeler sürüyor" dedi.

"CUMHUR İTTİFAKI’NA DESTEK VERECEK"


Çiller’in Yeniden Refah Partisi ile de ittifak kurmayı düşündüğünü öne süren Orakoğlu şöyle devam etti:

"YRP ile kurulması düşünülen ittifaka “Anadolu İttifakı” adının verileceği öne sürüldü. Çiller önümüzdeki seçimlerde Millet İttifakı’na karşı Fatih Erbakan’ın Genel Başkan olduğu Yeniden Refah Partisi ile ittifak yaparak Anadolu İttifakı olarak Cumhur İttifakı’na destek verecek. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun."