'Tarihi Kılıçdaroğlu önerdi' iddiası: İşte erken seçim için Ankara kulislerinin birleştiği tarih

Erken seçim iddiaları gündemden düşmezken Halk TV yazarı İsmail Saymaz çarpıcı bir detayı köşesinde paylaştı!

'Tarihi Kılıçdaroğlu önerdi' iddiası: İşte erken seçim için Ankara kulislerinin birleştiği tarih
Yayınlanma Tarihi : 30 Mayıs 2022 12:06

Son dönemde erken seçim iddiaları gündemdeki sıcaklığını koruyor! 6 Kasım 2022 tarihinde muhalefete göre bir erken seçim olabilir. CHP Medyasında da bu tarih bugün manşetlere çekildi. Kaynak olarak ise Halk TV yazarı İsmail Saymaz gösterildi. İsmail Saymaz köşe yazısında tartışma yaratacak ifadeler kullandı. Ankara kulislerinde konuşulanlara göre erken seçim için çok sayıda isim hemfikir olmuş durumda. Öte yandan bugün başka bir iddia da Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş tarafından gündeme getirilmişti. Yarkadaş'a göre Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını açıkladığı gün Devlet Bahçeli erken seçim kararı aldıracak. Kılıçdaroğlu'nun ise adaylığını Haziran sonu açıklaması bekleniyor. Toplum ise Mansur Yavaş'ın aday olmasını öneriyor. CHP Genel Merkezi ise kapıları bu taleplere kapatmış durumda. Israrla CHP'li belediye başkanları aday olmayacak şeklinde çıkışlaar yapıyorlar.

KILIÇDAROĞLU TARİH VERMİŞ!

İsmail Saymaz'ın Halk TV'deki yazısından bazı başlıklar


Saymaz, bugünkü köşe yazısında bu görüşün hem iktidar hem de muhalefet cephesinde konuşulduğunu söyledi. Tarihi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dile getirdiği iddiaları konusunda bazı CHP’li isimleri aradığını ifade eden Saymaz’ın yazısının devamı şöyle:

Bir kaynağım, tarihi dile getiren kişinin Kılıçdaroğlu olduğunu, CHP liderinin bu açıklamayı geçen ay Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) yaptığını iddia etti. Dün CHP MYK üyelerini arayarak, iddianın izini sürdüm. Aradığım ilk MYK üyesi şöyle dedi:

"Evet, benim de olduğum toplantıda '6 Kasım günü erken seçim olabilir' dedi." İkinci MYK üyesi, açıklamayı doğruladı. Ancak MYK'da mı, yoksa özel sohbette mi söylediğini hatırlamadı. Üçüncü MYK üyesi ise Kılıçdaroğlu'nun gün vermediğini, yalnızca "Kasımda seçim bekleyin" dediğini savundu.

CHP'LİLER 2022 YILI İÇERİSİNDE ERKEN SEÇİM OLACAĞINA İNANIYOR
Dördüncü MYK üyesi söylenenlere karşı çıktı. "O tarihi ben söyledim" diye konuştu. "Nasıl yani?" diye sordum. Şunları söyledi: "Genel başkan 'Sonbaharda seçim olabilir' deyince 6 Kasım tarihi verdim" Beşinci MYK üyesi Kılıçdaroğlu'nun kasımdan bahsetmediğini, sadece "Sonbaharda seçim olabilir" dediğini vurguladı. Altıncı ve yedinci MYK üyeleri böyle bir konuşmaya şahit olmadıklarını belirtti.

Kalan 10 MYK üyesini ise artık aramadım. Kılıçdaroğlu, gerçekten 6 Kasım tarihini verdi mi, emin değilim. Görünen o ki, CHP'liler 2022 yılı içerisinde erken seçim olacağına inanıyor.