Tartışmaya Ekrem İmamoğlu'da katıldı! Çok sert Atatürk havalimanı tepkisi

Atatürk havalimanına Millet Bahçesi yapılacak olmasına muhalefetin tepkileri sürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'da tartışmalara dahil oldu

Tartışmaya Ekrem İmamoğlu'da katıldı! Çok sert Atatürk havalimanı tepkisi
Yayınlanma Tarihi : 17 Mayıs 2022 18:28

ULUSALPOST.COM / İstanbul'da Atatürk Havalimanına Millet Bahçesi yapılacak olması büyük tartışma başlattı. Çok sayıda muhalefet partisi yıkım kararına tepki gösterdi.

Gözler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndaydı. Ekrem İmamoğlu'da sosyal medyadan yapmış olduğu bir paylaşımla suskunluğunu bozdu. 

Ekrem İmamoğlu söz konusu mesajında gerçek sorunların unutturulmak için böyle bir girişim başlatıldığını belirterek mesajında asıl amacın '' hayat pahalılığını, işsizliği, geçim derdini unutturmak, milleti tahrik etmek ve kaos yaratmak'' olduğunu öne sürdü. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk havalimanı için alınan karara tepki gösterirken sosyal medya hesabı üzerinden peş peşe şu mesajları paylaştı.

YIKIMI KİMSEYE SORMADILAR

"1912’de kurulan, Osmanlı’dan miras alınan, dünyanın ilk 10 havaalanından birini yıkıyorsunuz. İnsan babasının malını bile yıkacak olsa kardeşine, akrabasına, eşine, dostuna danışır. Siz bu milletin servetini yıkarken kime danıştınız?

Seçilmiş belediye başkanına sormadınız siyasetçilerine sormadınız, akademisyenine sormadınız, sivil toplumuna sormadınız. 16 milyona sormadınız. Kime sordunuz? Ortak akla başvurmadan, millete sormadan bunca büyük bir milli serveti tahrip eden akıl İstanbul’un kutsallarını da yıkar.

MEHMET AKİF'İN SÖZLERİYLE TEPKİ

Mehmet Akif’in dediği gibi “Hadi gel yıkalım şu Süleymaniye’yi desen, iki kazma iki kürek, iki de ırgat gerek. Ancak hadi gel yapalım şunu geri desen, Bir Sinan, bir de Süleyman gerek”. Covid’i bahane edip pistin üstüne hastane yaptınız, içi bomboş.

İMAR TALANI TEPKİSİ

Atatürk Havalimanı’na özel yapılmış metro yatırımını, Marmaray’ı boşa çıkardınız. Şimdi havalimanını park yapacağım diyorsunuz ama şehrin kuzeyinde tam 136 katı büyüklüğünde bir alanda doğayı, tarımı, ormanı katledip, imara açıyorsunuz.

EKONOMİK SORUNLARI UNUTTURMAK İSTİYORLAR

Niyetinizi iyi biliyoruz. İki dozer bir ekskavatörle hayat pahalılığını, işsizliği, geçim derdini unutturmak, milleti tahrik etmek ve kaos yaratmak istiyorsunuz. Ama nafile! Ne kadar çabalarsanız çabalayın millet bu tahriklere gelmeyecek, hiçbirimiz bu tuzağa düşmeyeceğiz!

Hala bir parça vatan, bir parça millet sevginiz, bir parça İstanbul aşkınız kaldıysa, durun! Kararı aziz millete bırakın."

170520221553338014851-1.jpg