Tepkilerin Odağındaki Sezai Temelli Çark Etti! Son Açıklamasına Bakın

Sezai Temelli yaptığı skandal açıklama sonrası geri adım attı.

Tepkilerin Odağındaki Sezai Temelli Çark Etti! Son Açıklamasına Bakın
Yayınlanma Tarihi : 21 Eylül 2021 18:47

Gerek MHP gerekse Selahattin Demirtaş'ın bile tepki göstermiş olduğu Sezai Temelli yapmış olduğu açıklamalarla ilgili tepkiler peş peşe gelince suskunluğunu bozdu.

Sezai Temelli konuyla ilgili olarak suskunluğunu Halk TV'ye bozdu. Yaptığı açıklamada görüşlerinin kendisini bağladığını belirtti.

Demirtaş sert bir mesaj yayınlayarak sorunun çözüm yerinin TBMM olduğunu ilan etmişti. İmralı mesajıyla her kesimden tepki alan Sezai Temelli çark ederek Halk  TV'nin sorularına yanıt verdi.

Gerçek Gündem'in derlediği habere göre: "Tweetim üzerine haklı-haksız eleştiriler oldu. Hepsi kabulümdür" diyen Temelli, "O tweet'teki görüşler elbette kişisel görüşümdür. Partiyi elbette bağlamaz. HDP adına bağlayıcı açıklamayı tabii ki yetkili organlarımız yapar" ifadesini kullandı.

"Şunun bilinmesini isterim, Kılıçdaroğlu’na yanıt vermek amacıyla atılmış bir tweet değildi. Siyasi nezaket anlayışım bu polemiklere zaten izin vermez.

Meşru muhatab elbette HDP'dir. Meclis’in üçüncü büyük partisidir ve bu konularda çözüm üretme anlamında en önemli partidir. "