Tunç Soyer'e göre CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer gönlündeki Cumhurbaşkanı adayını açıkladı.

Tunç Soyer'e göre CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı
Yayınlanma Tarihi : 26 Şubat 2022 18:44

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, başkanlığa tekrar aday olmayacağını açıklamıştı.

Ardından PM'de Tunç Soyer'in ismi öne çıkınca Aziz Kocaoğlu tekrar rest çekmiş ve aday olmak istediğini belirtmişti.

Bu durum karşısında Kılıçdaroğlu ise tavrını Tunç Soyer'den yana kullanarak Aziz Kocaoğlu'nu çizmişti. O günleri sizler takip ettiniz mi bilemiyorum ama tam da böyle olmuştu. İzmir'de zaten yoldan geçen bir teyzeyi aday gösterin yine CHP kazanır.

Koltuğunu Kemal beye borçlu olan Tunç Soyer gönlündeki Cumhurbaşkanı adayını resmen açıkladı. Cumhuriyet gazetesine konuşan Tunç bey buyurmuş '' "Eğer CHP içinden bir aday ismi önerilecekse, önceliğin Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na verilmesi uygun olur." Bu iş önceliklere kaldıysa muhalefetin işi bir hayli yaş. Millet ittifakı seçmeni Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu aday olmalı diye haykırıyor Halk TV'yi, TELE1'i, Sözcü'yü ve Cumhuriyet'i ise Kemal bey kazanacak diyenler dolduruyor. Tunç bey gibi iki kişi daha var. Biri Kemal beyden adaylık bekleyen Kemal Özkiraz... Diğeri de koltuğunu Kılıçdaroğlu'na borçlu olan Eren Erdem... Kemal beyin aday olmasını isteyenlerin tek ortak noktası koltuğunu ona borçlu olmaları. Başka da bir özellikleri yok zaten. Halk Mansur diyormuş ya da Ekrem diyormuş umurlarında bile yok.. 

Sadık Şimşek - Ulusal Post

www.twitter.com/simsekresmi