Türkiye ile Ermenistan Arasındaki Yakınlaşma HDP'yi Mutlu Etti!

Türkiye ile Ermenistan arasındaki buzların erimesi en çokta HDP'yi mutlu etti.

Türkiye ile Ermenistan Arasındaki Yakınlaşma HDP'yi Mutlu Etti!
Yayınlanma Tarihi : 12 Mart 2022 23:28

Uzun yıllar sonra Türkiye ile Ermenistan arasındaki buzlar eriyor. Türkiye ve Ermenistan Dışişleri bakanları flaş bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmeye ilişkin her iki ülke basınında da sıcak haberler yayınlandı.

Türkiye'de de bu görüşme siyasetin gündemindeydi. Kim ne diyecek merak edilirken HDP'den dikkat çeken bir destek geldi. Antalya Diplomasi Forumu'nda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan tarafından gerçekleşen flaş görüşmeye HDP milletvekili Garo Paylan, sosyal medya hesabından üç dilde mesaj yayınlayarak destek verdi. 

Gazete Duvar'ın aktardığı habere göre; HDP MYK Üyesi, Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Çavuşoğlu ve Mirzoyan arasında yapılan görüşmeye sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla destek verdi. Paylan Türkçe, İngilizce ve Ermenice dillerinde paylaştığı mesajda, “Türkiye ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Mevlüt Çavuşoğlu ve Ararat Mirzoyan iki ülke arasında süren normalleşme sürecinin ilk üst düzey görüşmesini Antalya Diplomasi Forumu’nda gerçekleştirdi. Görüşme olumlu geçmiş… Hayırlı olsun" dedi.