Uğur Dündar'dan Kılıçdaroğlu taraftarlarını şaşkına çeviren çıkış! En etkili lideri açıkladı

Candaş Tolga Işık'ın konuğu olan Uğur Dündar , Cumhurbaşkanı adaylığı süreciyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Uğur Dündar'ın açıklamasındaki 'etkili lider' çıkışı özellikle Kılıçdaroğlu taraftarlarını çok kızdırdı

Uğur Dündar'dan Kılıçdaroğlu taraftarlarını şaşkına çeviren çıkış! En etkili lideri açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 30 Kasım 2022 00:16

Kazanacak aday vurgusu yapan Uğur Dündar sosyal medyasından yaptığı açıklamayla gündem olmuştu. Dündar'ın sözleri İyi Parti tabanında büyük destek görürken CHP'nin Kılıçdaroğlu destekçisi tabanında tepkiye yol açmıştı.

CHP'nin Ulusalcı ve Kemalist tabanı ise Uğur Dündar'ın açıklamalarına tam destek vermişti. Uğur Dündar bir kez daha kazanacak aday vurgusu yaparak Candaş Tolga Işık'a dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun aday adaylığıyla ilgili soruya da yanıt veren Uğur Dündar açıklamalarıyla Kılıçdaroğlu taraftarlarını yine kızdırdı

tv100 canlı yayınında Uğur Dündar'ın açıklamaları adeta deprem etkisi yarattı. İşte söz konusu yayından bazı sorular ve Uğur Dündar'ın verdiği cevaplar.

Kılıçdaroğlu'nu aday olarak istiyor mu?


Candaş Tolga Işık’ın “Siz Kemal Bey’i aday olarak mı istiyorsunuz?” sorusuna ise, Dündar  “Ben öyle bir değerlendirme içinde bulunmam bunu sonuçta altılı masa karar verecek. Yönlendirici de olmak istemem. Ben bu seçimin kazanılabileceği kanısındayım” diye cevap verdi.

'Mutlaka kazanacak isim olmalı'

Sözlerinin devamında Dündar ''Kimin aday olacağına Millet İttifakı'na oy verecek seçmenin belirlemesi gerekir. Ve millet kimi istiyorsa o aday olmalı. Mutlaka kazanacak bir adayla gidilmesi gerekiyor. Bu Kemal bey de olabilir, 6'lı masanın önereceği gündemde olmayan biri de olabilir. Mutlaka kazanacak bir isim olmalı.'' dedi.

Meral Akşener'e övgüler yağdırdı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili yaptığı paylaşımlardan bahseden Uğur Dündar, “AK Parti’den oy alabilen ve oyunu kısa-istikrarlı süre içerisinde artıran yükselten lider Sayın Meral Akşener oldu. Zoru başardı. Siyasetin yükselen yıldızı olarak Meral Akşener’i görüyorum. Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesinde de Sayın Akşener’in çok etkili olacağını görüyorum. Ama Kemal Bey’in 5-6 yıldır ‘Adalet Yürüyüşü’ ile birlikte sergilediği demokrasi mücadelesi takdire şayan bir mücadele” dedi.