Ülkeyi Ben kurtarırım diyerek Erdoğan'a rakip oldu

Ahmet Özal, Uçan Kuş TV'ye konuk oldu ve bombayı patlattı : "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ben de adayım"

Ülkeyi Ben kurtarırım diyerek Erdoğan'a rakip oldu
Yayınlanma Tarihi : 05 Şubat 2022 19:16

Muhalefetin Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki adayı büyük merak konusu. Kemal Kılıçdaroğlu ismi Millet İttifakı tarafından sürekli olarak dile getirilse de Erdoğan karşısında Kılıçdaroğlu'nun şansı hiç yok. Diğer adı geçen isimlerinde Erdoğan karşısında  bir zafer kazanması neredeyse imkansız.

En şanslı adaylardan ilk sıradaki isim Mansur Yavaş, İkincisi ise Ekrem İmamoğlu... Ancak bu iki ismin de adaylığına Kılıçdaroğlu karşı çıkıyor. Muhalefet cephesinde işler böylesine karışıkken Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal Cumhurbaşkanı adaylığını ilan ederek Erdoğan'a rakip oldu.

Uçan Kuş TV'de açıklamalarda bulunan Ahmet Özal, "100 bin imza toplayacağım. Gerekirse de 1 milyon imza toplarım. Ben adayım. Türkiye'yi hem politik hem de ekonomik olarak kurtaracak isim benim."  diyerek meydan okudu.

Özal kazanır mı kazanmaz mı bilinmez ama hatırlatmakta fayda var Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek bile aday olabilmek için gerekli imzayı toplamakta oldukça güçlük  çekmişti.. Hatta aday olmak için topladığı imzadan daha az oy almıştı. Bu durum Perinçek aday olabilsin diye başka partilerin temsilcileri de adaylık için imza attı yorumlarına neden olmuştu. ( Kaynak: Yeniçağ )