Ümit Özdağ büyük oyunu bozdu: Kılıçdaroğlu değil adayımız Mansur Yavaş'tır

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ın partisinin cumhurbaşkanı adayı olduğunu FOX TV ekranında ilan etti

Ümit Özdağ büyük oyunu bozdu: Kılıçdaroğlu değil adayımız Mansur Yavaş'tır
Yayınlanma Tarihi : 06 Nisan 2022 13:44

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanı adaylığına Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan tam destek.

İyi Parti, CHP ve Deva İle Gelecek Partileri Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday göstermeye çalışırken Ümit Özdağ halkın sesine kulak verdi ve oyunu bozdu.

HALK MANSUR YAVAŞ DİYOR

Seçmenin büyük bir bölümü Mansur Yavaş'ın aday olmasını isterken Merdan Yanardağ, Kemal Özkiraz, Eren Erdem, Tunç Soyer, Ekrem İmamoğlu ve Muhittin Böcek gibi isimler ise Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekliyorlardı.

AKP'ye bir seçimi daha hediye etmek isteyen muhalefetin oyunu bozulmak üzere.

FOX TV’de İsmail Küçükkaya’yla Çalar Saat programına katılan Özdağ, ”Zafer Partisi olarak bizim cumhurbaşkanı adayımız Mansur Yavaş’tır. Biz Yavaş’a çağrımızı yapıyoruz, takdir kendisinindir” dedi.

Yavaş’ı ‘iyi tanıdığını’ ancak İYİ Parti’den istifasından sonra görüşmediğini belirten Özdağ, Yavaş’la ilgili şunları söyledi: “Mütevazı kendi işini yapıyor, bilmediğini öğrenmeye çalışıyor. Bildiğini de söylüyor. Benim en çok sevdiğim tarafı bu. Yırtınmadı. İki defa kaybetti. Elinden belediye çalındı ama ısrarcı. Bunlar güzel özellikler. Bunları bir tarafa bırakın. AK Partili rahatlıkla Mansur Bey’e oy verir. MHP’li de verir.”