Ümit Özdağ, Suç duyurusu kararı sonrası meydan okudu

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunulacağı açıklanmıştı. Ümit Özdağ sosyal medya hesabından meydan okudu

Ümit Özdağ, Suç duyurusu kararı sonrası meydan okudu
Yayınlanma Tarihi : 04 Mayıs 2022 00:55

Sessiz İstila filmi bugün Türkiye gündeminden düşmüyor. Filme ve yapımcısına destek verdiği öğrenilen Ümit Özdağ hakkında göçmen karşıtlığı yaptığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunulacağı açıklandı.

İçişleri Bakan yardımcısı tarafından duyurulan suç duyurusu kararına Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ sosyal medya hesabından flaş bir paylaşım yaparak meydan okudu.

İçişleri Bakan yardımcısı İsmail Çataklı'ya tepki gösteren Ümit Özdağ sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti.

İsmail elin değmişken BM’de 9 milyon Suriyeliyi besliyoruz diyen Feridun Sinirlioğlu ve aynı açıklamayı 3 kez yapan MSB Hulusi Akar ile ilgili suç duyurusu yapar mısın? Ayrıca ben 5.3 milyon Suriyeli, 1.5 milyon Afgan diyorum. Oğan’ın 8 milyon Suriyeli dediğini duymadım.

Ümit Özdağ ayrıca açıklamasının devamında da şu satırları yazdı.

Türk olduğumuz ve Türk kalmak istediğimiz için özür dilemeyeceğiz. Adımız andımızdır. Yoluna can koyarız. Türk olmayı en büyük şan, en büyük şeref sayarız.