Ünlü anketçi AKP'nin neden oy kaybettiğini çarpıcı sözlerle açıkladı

ORC Araştırmanın sahibi Mehmet Pösteki dikkat çeken iddialarda bulunarak AKP'nin neden oy kaybettiğini açıkladı

Ünlü anketçi AKP'nin neden oy kaybettiğini çarpıcı sözlerle açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 11 Mayıs 2022 22:06

AKP son dönemde hiç olmadığı kadar oy kaybediyor. Yaşanan bu oy kaybı gelen her ankete de yansıyor. Yeniçağ gazetesinde yayınlanan bir haberde; ORC araştırmanın sahibi Mehmet Pösteki'nin dikkat çeken açıklamalarına yer verildi.

Mehmet Pösteki yapmış olduğu kısacık değerlendirmede AKP'yi kızdıracak açıklamalara imza attı

24 Haziran seçimlerine en yakın sonuç yayımlayan araştırma şirketi ORC Araştırma şirketi sahibi Mehmet Pösteki, AKP'de yaşanan oy kaybını ve nedenlerini açıkladı.

ORC tarafından 5 - 8 Mayıs 2022 tarihleri arasında 41 İl'de toplam 5.300 katılımcıyla Yüz Yüze anket yöntemi ile yapılan anket sonuçları dün açıklanmıştı.

İktidara yakın araştırma şirketlerinin yüzde 40-45 arasında gösterdiği anketlere göre ORC'nin anketinde AK Partinin oyu yüzde 28 olarak belirlendi.

Seçmene "Bu Pazar Genel Seçim Olsa kime oy verirsiniz" diye sorulduğu anketi sosyal medya hesabı üzerinden değerlendiren Mehmet Pösteki, AK Parti'de yüzde 15 oy kaybı olduğunu belirtti.

Pösteki, şu ifadeleri kullandı:

110520221434295953473.jpg
"Ak Parti'nin oy oranı %28 Oy kaybı yaklaşık %15 Bu sonuç; Strateji üretemeyen, Toplumun gerçek sıkıntılarını okuyamayan, Okusa da umursamayan, Ona buna iftira atmaktan, itibarsızlaştırmaya çalışmaktan başka yeteneği olmayan, Kibirli ve liyakatsiz siyasetçilerin eseridir."

Kaynak: Yeniçağ