Yılmaz Özdil'den CHP'ye ağır sözler! Atatürk gelse ihraç edecekler

Meral Akşener’e hakaret eden CHP’lileri eleştirmesi sonrası Sözcü TV’den "istifa eden" Yılmaz Özdil’in CHP’ye eleştirileri sosyal medyada gündemin en üst sırasına yerleşti. Yılmaz Özdil, CHP için öyle sözler söyledi ki..

Yılmaz Özdil'den CHP'ye ağır sözler! Atatürk gelse ihraç edecekler
Yayınlanma Tarihi : 01 Nisan 2023 17:57

CHP'ye yakınlığıyla bilinen ve Meral Akşener'e yönelik sarf ettiği sözler nedeniyle CHP yönetiminin isteği doğrultusunda Sözcü TV'deki görevinden kovulan Yılmaz Özdil, CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Gazeteci Özdil yaptığı açıklamada, CHP yönetiminin parti içerisindeki Atatürkçü milletvekillerinin hiçbirini partide barındırmadıklarını söyleyerek "Atatürk gelse partiden ihraç edecekler" dedi.

ÖZDİL'DEN CHP'YE: ATATÜRK GELSE İHRAÇ EDECEKLER


Özdil, Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimini eleştirdiği videoda, "Atatürkçü ise partiden atıyorlar. Bu nasıl Atatürk partisi? Mustafa Kemal gelse partiden ihraç edecekler. Böyle parti olur mu ya?" ifadelerini kullandı.

"BU NASIL ATATÜRK'ÜN PARTİSİ"


Özellikle Atatürkçü ve onun izinden giden kişilerin partide barındırmadıklarını söyleyen Özdil, "Bizim varlığı ile onur duyduğumuz, Cumhuriyetin temel niteliklerine sahip çıkan, Kuvayi Milliye ruhundan olduğuna inandığımız, toplumda karşılığı bulunan bütün CHP milletvekillerini yok ettiler. Nasıl olacak? Ben dikkat ediyorum, adam Atatürkçü ise partiden atıyorlar. Bu nasıl Atatürk partisi? Mustafa Kemal gelse partiden ihraç edecekler. Böyle parti olur mu ya?" şeklinde konuştu.

Kaynak: Aydınlık