Yılmaz Özdil’den İmamoğlu tepkisi! Skandala imza attılar

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu’nun balık restoranına giderken çekilen MOBESE görüntüleri hakkında açıklamalarda bulunarak yaşananlara tepki gösterdi.

Yılmaz Özdil’den İmamoğlu tepkisi! Skandala imza attılar
Yayınlanma Tarihi : 03 Şubat 2022 16:01

İstanbul kar altındayken Ekrem İmamoğlu'nun İngiltere büyükelçisiyle balıkçıya gitmesi tartışma konusu olmaya devam ediyor. CHP içerisinden de yoğun eleştiri alan o yemek şimdi başka bir boyuta taşındı. MOBESE görüntülerinin basına ve sosyal medyaya sızdırılması İmamoğlu'nun sert tepkisine yol açmıştı. Tartışma bugün yine basının gündemine geldi. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da suç duyurusunda bulunduğu MOBESE görüntüleri tartışmasına gazeteci Yılmaz Özdil'de dahil oldu.

Yılmaz Özdil, Tuba Emlek'in konuğu olarak bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak bir suç işlendiğini belirtti. 

TELE1'in derlediği habere göre;  Tuba Emlek'in youtube üzerinden yaptığı yayına konuk olan Yılmaz Özdil söz konusu yayında şu değerlendirmeleri yaptı.

“Bu işin şakası yok. Bu, suçtur. Apaçık suçtur. Sadece Türkiye açısından değil uluslararası suçtur. Bu şehirde yaşayan herkes bunu acıyla hatırlar. İstanbul’da AKP iktidarında bombalar patladı. İngiltere’nin İstanbul konsolosluğuna bombalı kamyonla daldılar. İngiltere’nin İstanbul başkonsolosu güvenlik zafiyetine gitti.

Ekrem İmamoğlu’na saldıracağım derken İngiltere’nin büyükelçisini MOBESE ile servis ettiler. Gözleri o kadar dönmüş ki, nasıl büyük bir uluslararası skandala imza attıklarının, nasıl büyük bir terör tehdidine kapı açtıklarının farkında değiller. Bu şehirde senin iktidarında İngiltere’nin İstanbul başkonsolosu terör yüzünden hayatını kaybetti. Sen bu şehirde, senin partinden olmayan belediye başkanını karalayacağım diye aynı ülkenin büyükelçisini kamerayla servis ediyorsun. Aklınızı mı yitirdiniz?

Suç olmayan MOBESE görüntüsünü yayımlamak dünyanın her yerinde suçtur. Bütün dünyada bu suç sadece Türkiye’de işlendi Ekrem İmamoğlu’nu karalayacağım derken. Bu gerçekten korkunç bir durum. Hedef Ekrem İmamoğlu ama sadece Ekrem İmamoğlu’nu değil, bu ülkede yaşayan 84 milyon bütün yurttaşların, ülkenin bekasını ilgilendiren bir suçtur.

Devletin güvenliğiyle ilgili görüntüyü medyaya servis etme, ülkenin bekasıyla ilgili bir suçtur.

TARTIŞMA YARATAN YEMEKLE İLGİLİ YENİ İDDİA

Öte yandan Ekrem İmamoğlu'nun gitmiş olduğu tartışma yaratan yemekle ilgili BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'de açıklamalarda bulundu.

Destici yapmış olduğu açıklamada yemeğin faturasının hesabını sordu.

Destici bu yemeğin faturası İBB bütçesinden mi karşılandı İmamoğlu açıklamalıdır çağrısında bulunarak sert bir tepki gösterdi. Destici'nin açıklamaları sosyal medyada da kısa sürede gündem olan konular arasına girmeyi başardı.

Destici'nin açıklamalarına aşağıdaki haberden ulaşabilirsiniz.