Yılmaz Özdil'den Ses Getiren Boş Baklava Çıkışı!

Türkiye gündemine oturan boş baklava tepsisine bir tepki de gazeteci Yılmaz Özdil'den geldi. Yılmaz Özdil son yazısında boş baklava ve gözleme konusuna değindi..

Yılmaz Özdil'den Ses Getiren Boş Baklava Çıkışı!
Yayınlanma Tarihi : 14 Şubat 2022 15:10

Sosyal medyada son bir kaç gündür boş baklava ve boş gözleme gibi görseller paylaşılıyor. İlk başta görenler bunu şaka sansa da maalesef değil.

Baklava fiyatları öylesine arttı ki vatandaşlar baklava alamaz oldu.

Çareyi boş baklava satmakta bulan esnafsa ilginç bir girişim başlattı.

Bu durum Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'in de dikkatini çekti. Sözcü gazetesindeki yazısında boş baklava haberlerini yorumladı.

Yılmaz Özdil'in kullandığı ifadeler çok sayıda kişi tarafından sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasına girmeyi başardı.

yilmaz-ozdil-raki.jpg

Boş baklava satılmasına ilişkin değerlendirmesinde Yılmaz Özdil “Cumhuriyet'in içini boşaltırsan, geriye işte böyle boş baklava kalır!”  yorumunu yaptı.

Yılmaz Özdil'in yazısının ilgili bölümündeki sözleri ise şu şekildeydi..

“Şeker fabrikaları satıldı. Yetmedi… Dünyanın buğday ambarı Türkiye, dünyanın en fazla buğday ithal eden ülkesi haline getirildi, un bulamaz hale getirildi. Dünyanın en çok ayçiçeği yağı ithal eden ülkesi haline getirildi, vatandaşımız ayçiçeği yağını anca bardakla satın alır hale getirildi.Netice? Boş baklava çıktı. Fıstıktan cevize, cevizden fındığa dönüşmüştü, artık fındık bile yok. Şerbeti de, nişasta bazlı şeker. Boş baklava… Cumhuriyet vizyonuna ihanetin bedelidir."

Yılmaz Özdil'in yazısı için Sözcü..