Yusuf Kanlı: “Türk gençliği geleceğimizdir, umudumuzdur, güvencemizdir!”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Adana Şubesi’nin sohbet toplantısına katıldı.

Yusuf Kanlı: “Türk gençliği geleceğimizdir, umudumuzdur, güvencemizdir!”
Yayınlanma Tarihi : 17 Ocak 2023 15:03

ADANA - Türk Dünyası Dayanışma Yardımlaşma Derneği Adana Şubesi MHP Adana il    yöneticileriyle bir araya gelerek gündemi değerlendirdi.

Türk Dünyası Dayanışma Yardımlaşma Derneği Adana Şubesi Başkanı Ümit Özlü’nün düzenlediği, sponsorluğunu İzzet Koyungözlü’nün yaptığı sohbet toplantısına; MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, İl Divan Kurulu üyeleri, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Cem Tutsoy, MHP Çukurova İlçe Başkanı Hasan Öztuğ,  Akademisyenler, iş adamları ve Türk Dünyası sevdalıları katıldı.

 

Özlü, Türk Bayrağına saygı duymayanları şiddetle kınadı

 

 Dernek Başkanı Ümit Özlü yaptığı konuşmasında, derneğin amaçlarından bahsederek,  toplantıya katılım sağlayan herkese teşekkür etti. Türk Milletinin milli ve manevi hassasiyetlerini göz ardı eden ve Türk Bayrağına saygı duymayanları şiddetle kınadı.

 

Yusuf Kanlı’dan ‘O siyasilere’ tepki!

 

MHP İl Başkanı Yusuf Kanlı da, ülkenin genel durumunu değerlendirerek, hiç kimseyi ayırmadan Türk Milleti ile kucaklaşmaya devam ettiklerini söyledi. Türkiye’nin ve Türk Dünyasının kucaklaşması, birlikte kalkınması, birlikte güçlenmesinin önemine vurgu yaptı. Muhalefete mensup bazı siyasilerin Türk Milletine ve Kahraman Türk Ordusu’na, Türk Emniyet Teşkilatı’na iftira atanlara tepki gösteren Kanlı, milli benliğini bulamayan bu kişilerin en hafif ifade ile ihanet içinde olduklarını belirtti.

 “Çocuklarımıza vatan, millet, ezan sevgisini aşılamalıyız”

 

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize sahip çıkılmasının önemine değinerek “Türk gençliği geleceğimizdir, umudumuzdur, güvencimizdir. Bu bakımdandır ki geleceğimiz olan çocuklarımıza, gençlerimize evde, okulda, işte milli tarihimizi, vatan, bayrak, ezan sevgisini mutlaka aşılamalıyız.” dedi.