Siyasi partiye kumar operasyonu

Siyasi partiye kumar operasyonu

Mersin'de, Geleceğin Türkiye Partisi İl Başkanlığı'na düzenlenen kumar operasyonunda, tombala oynayan 99 kişi suçüstü yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, merkez Mezitli ilçesindeki Geleceğin Türkiye Partisi Mersin İl Başkanlığında tombala tabir edilen kumar oynatıldığı bilgisini alan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, operasyon düzenledi. Uyarılara rağmen demir kapının açılmaması üzerine 'koçbaşı' tabir edilen balyozla kapıyı kıran polis, binada tombala oynayan 99 kişiyi suçüstü yakaladı.


Parti binasında yapılan aramada 197 tombala kartı, 90 çekiliş topu, 1 kamera, 1 üfleme cihazı, 1 projeksiyon cihazı, 1 ses cihazı ve 3 kilo plastik pul ile diğer kumar malzemeleri ele geçirildi. Operasyonda 99 kişiye Kabahatler Kanunu gereğince 21 bin 681 lira ceza kesildi. İl Başkanı G.G. ve başkan yardımcıları Ö.Ö. ile Ş.Ş. hakkında ise 'kumar oynanması için yer ve imkan sağlamak' suçundan işlem yapıldı. Aynı siyasi partiye son 5 ay içerisinde 7 kez operasyon düzenlendiği, bu operasyonlarda 507 kişiye toplam 106 bin 545 lira para cezası uygulandığı bildirildi. 
HÜSEYİN KAR 

Kaynak:Haber Kaynağı