Soğan Suyunun Saç Üzerindeki Şaşırtan Etkisi! Sonucu Bir Haftada gösteriyor

Soğan Suyunun Saç Üzerindeki Şaşırtan Etkisi! Sonucu Bir Haftada gösteriyor

Soğan suyunun sayısız faydası arasında saçların bakımı da bulunmaktadır. Saçlarınızın hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlayan soğan suyu maskesi tarifinin diğer faydalarını öğrenince maskeyi uygulamayı alışkanlık haline getireceksiniz!

Soğan suyu kaynatılarak içildiğinde vücutta detoks etkisi yaratıyor. Yirmi bir gün boyunca hem sabah aç karnına hem de yatmadan yarım saat önce içildiğinde vücuttaki toksinleri uzaklaştırmasının yanında kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Diğer yandan adet düzensizliği yaşayan kişilere de anında etki eden soğan suyunun saçlara olan etkisi ise bambaşka. Ancak bu tarif için soğanın suyunu çıkarmak için kaynatmaya gerek yoktur. Kaynatmak yerine ikiye bölünen soğanın suyu sıkılır. Sıkmak için ise narenciye sıkacağı kullanabilirsiniz. Portakal suyu gibi sıkabileceğiniz soğanın kabuğunu kesmemek daha etkili ve ergonomik olacaktır. Sıktığınız suyu da süzgeç ya da temiz tülbentten geçirerek arındırın. 

Soğan suyu maskesi nasıl uygulanır?

Hazırlanan suyu duş almadan önce uygulamanız gerekiyor. Çok uzun süre kalması daha tesirli olacağı anlamına gelmemektedir. Saçta bir süre beklemesi gereken soğan suyunu uzun süre tutarak kafa derinizi yakmamaya dikkat edin. 

Diğer yandan saç derinize uygulamak için duş almadan önce uygulayabilirsiniz ancak çok da kirli bir saça sahipseniz etkisini tam olarak göstermeyebilir. Bu nedenle günlerdir yıkanmamışsanız maskeyi duş arasında da uygulayabilirsiniz.

Saça uygulamak için elinize bir pamuk alın ve soğan suyuna batırın. Pamuk soğan suyunu çekince saç derinize uygulamaya başlayın. Saça uygularken masaj yapmaya da dikkat edin. Bu işlem biraz uzun sürebilir bu nedenle hızlanmak için elinizi alıştırın. Sonrasında ise saçınızda bir müddet bu suyu bekletin. On beş dakikalık süre yeterli olacaktır. Sonrasında saçınızdan yıkayarak çıkarın. Bunu ise haftada en fazla üç kez gerçekleştirin.

Sayısız faydası var

Peki bu uygulama ne işe yarayacak? Saçınızın daha hızlı uzamasını sağlayacak olan bu yöntem çok fazla saç döküyorsanız bunda da bir azalma sağlayacaktır. Çünkü maskeyi uygulayarak saç köklerini güçlendirmiş oluyorsunuz. Diğer yandan saçlardaki beyazlamayı da önleyen soğan suyu masajı yeni saç çıkarmada da yardımcıdır.

 

İlgili Haberler