Soğanı Kesip Elinin Üstüne Koyup Bekletti O sorundan kurtuldu

Soğanı Kesip Elinin Üstüne Koyup Bekletti O sorundan kurtuldu

Soğanın daha önce duymadığınız marifetleri. Sadece Yemeklerde kullanıyorsanız eğer yanılıyorsunuz bakın nasıl bir etkisi var

Soğan Sofralarımızda en fazla yer tutan besinlerden. Yetiştirmesi son derece kolay olan soğan hemen hemen dünyanın bir çok noktasında mevcut.

Yani Soğan bolca var. Soğan peki bolca tüketmemize rağmen bu marifetlerini bilen çok fazla kişi var mı?

Sanmıyorum. Ben bile yeni yeni öğrendim. İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte bilgiye ulaşmak oldukça kolay olur hale geldi.

Alanında uzman bir çok kişi bildiklerini paylaşmaya başladı. Şimdi sizlerle paylaşacağımız bilgilerde onlardan biri.

Sizde Sevdiklerinizle paylaşabilir ve onların yararlanmasını sağlayabilirsiniz:

İşte Soğanın belkide daha önce duymadığınız marifetleri..


1. Sivrisinek Isırıkları
Soğan, sivrisinek ısırıklarının neden olduğun
u acıyı geçiriyor. Soğanı kesin ve sivrisineğin ısırdığı yere uygulayın. Kısa bir süre sonra acı sızı kalmayacak.

2. Kulak Ağrısı
Soğanın kulak ağrısını geçirdiğine dair bir söylenti var. Soğanı parçalayın ve çok derine olmayacak şekilde kulağınızın içerisine koyun. Sonucu kendiniz görün!

3. Soğuk Algınlığı
Taze soğanlar bakterileri yok ederek soğuk algınlığına karşı önlem olarak kullanılabilirler. Soğanı bir tabağın içerisine doğrayın ve yatağınızın hemen yanına koyun. Sabah çok daha iyi hissedeceksiniz.

4. Ateş
Kulağa garip geliyor ancak bir diğer ipucu da uyumadan önce çorabınızın içine soğan koymak. Tıpkı soğuk algınlığında olduğu gibi soğan bu kez grip ya da ateşi geçiriyor. Ertesi gün uyandığınızda çok daha iyi hissedeceksiniz.

5. Kan Şekeri
Livestrong.com’da yazılanlara göre, soğanda protein, lif, krom, C vitamini ve flavanoid bulunuyor. Her gün soğan yerseniz, kolesterolünüz düşüyor ve kan şekeri seviyeniz dengeleniyor.

Bonus:
Sağlığımıza olan katkılarının haricinde, soğanlar aynı zaman evimizin ferah kokmasına yardımcı oluyor. Daha önce soğanın bakterileri yok ettiğini belirtmiştik. Evinizin belirli köşelerine soğan koyarak bakterilerin neden olduğu istenmeyen kokulardan kurtulabilirsiniz.

Soğanın bilinmeyen bu faydalarını daha önce hiç bilmiyordum. Bundan sonra soğanı yemek yapmak haricinde de kullanacağım.

Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşarak soğanın ne kadar mucizevi bir sebze olduğunu öğrenmelerini sağlayın.

 tr.newsner.com