Soğuk havalarda çok fazla üşüyorsanız bu yiyecekler üşümenizi durdurur!

Soğuk Havalarda Üşümemek İçin Ne türlü Besin Almalıyız?İklim şartları değişiyor. Yazın sıcak ile güneşli günlerinin yerini soğuk, bol yağışlı, karlı ve artık uzun geceleyin yer aldığı gün alıyor.

Soğuk havalarda çok fazla üşüyorsanız bu yiyecekler üşümenizi durdurur!
Yayınlanma Tarihi : 09 Aralık 2020 09:10

Tabiat kendisini yeni baştan değiştirerek kışa hazırlanırken, bizlerin de artık üşüyeceği gün geldi çattı. Benzer günlerde vücudumuzu korumak ve daha az üşüyerek hastalıklara karşı kendimizi kuvvetli korumak için yapılması gereken daha fazla şey var.

Bunların başında da hakiki ve bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirecek bir besin düzenine geçmek yatıyor. Metabolizma çalışma yapısı, vücuttaki yağ oranı, kan miktarı, genetik yapı gibi birçok faktörler burada rol oynar. Evet ki beslenme biçimi de soğuklara karşı direncini etkilemektedir.

Soğuk havalarda iyi dengeli beslenmemekten kaçınmamamız gerekmektedir. Soğuk algınlığı için c vitamini önemli kaynağı meyveler tüketmek yerli olacaktır.

Her gün 3–5 porsiyon sebze yemelidirler. Öğle vakti ve akşamleyin yemeklerinde sebze yemekleri ve salata tüketilmelidir. Bürüksel lahanası, taze yeşillik, domates, karnabahar vitamini açısından nispeten iyi harcanabilecek sebzelerdir.

Her gün C vitamini üstlenen 2–3 adet meyveler tüketmek gerek. Kara kış aylarında metabolizmayı kuvvetlenmek için A vitamini, E vitamini yeterli aşama alınmalıdır. Kırmızı et, deniz ürünleri, süt, yumurta, portakal, elma A vitamin bakımından iyi bir vitamindir vitamini yeterli almak için almak için birkaç haftada 2–3 defa kurubaklagil yenmelidir, yemeklerde sıvı yağ kullanmalıdır.

Etkisi az olan soğuk algınlığı önemsemediğimizde grip veya zatürreye yakalanmaktadır. Kış aylarında vücut ısısını korumak, bünyemizi kuvvetlendirmek ve hastalıklardan korunmak için yiyeceklere dikkat etmenin yanında egzersizlerde ihmal etmemek gerekir.

Bu tür hastalıklardan korunmanın yolları ise toplu taşımaya veya kalabalık ortamlarda bulunamamak, işyerimde ise gribal bir durum varsa odayı havalandırma, evde, işyerinde, arabada klimayı açıp terletmemek.

Bu Siteden Ulusalpost.com Aktif Link verilmeden alıntı yapılamaz!