Son anketten Babacan ve Davutoğlu'na şok! İşte Muharrem İnce'nin oy oranı

Son anketten Babacan ve Davutoğlu'na şok! İşte Muharrem İnce'nin oy oranı

Muharrem İnce daha partiyi kurmadan Babacan ve Davutoğlu'nu şok edecek bir orana kavuştu. Muharrem İnce'nin oy oranı kaç oldu? Parti kurulunca durum ne olacak? Muharrem İnce'nin kuracağı parti hakkında ne konuşuluyor?

Muharrem İnce'nin oy oranı şaşırttı. Daha partiyi kurmadan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ı geçmiş olabilir!

CHP'den henüz yeni istifasını veren Muharrem İnce, yeni partisi Memleket Hareketi'nin açılışı için hazırlıklarını sürdürüyor. Muharrem İnce'nin istifası sonrasında ise gazeteci Hadi Işık, Habertürk ekranlarında canlı yayında bakın neler söyledi?

Yüzde altı!

Hadi Işık'ın belirttiğine göre şu anda yapılan seçim anketlerinde Muharrem İnce, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan gibi yeni kurulmuş partilere fark atıyor. Buna göre ise yüzde iki ila üç dolaylarında gezen partilerden yüzde altılık bir fark ile sıyrılan Memleket Hareketi Partisi, yine Hadi Işık'ın ifadelerine göre çok büyük umut vaat ediyor. MHP'nin bile oy oranı yüzde sekizlerde dolaşırken yüzde altılık oy oranını düşürmemesi ve yükseltmesi için Hadi Işık Muharrem İnce'ye bir takım öneriler sundu.

Işık, İnce'nin özellikle CHP'ye karşı alacağı tavırda dikkatli olması gerektiğini dile getirdi. Muharrem İnce'nin şu anki tavrı, partisinin ciddiyetini gösterecektir. Bu nedenle CHP'ye karşı "bana bunu yaptılar" diyerek şikayetlerini sürdüreceği konuşmalar ve gündemler oluşturursa ciddiye alınmayacaktır.

CHP tarafından gelebilecek eleştiriler...

Bunun yanında Işık, İnce'nin CHP tarafından gelebilecek bazı tuzaklarına da düşmemesi gerektiğini dile getirdi. CHP'den gelebilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçim gecesinde neredeydin şeklindeki sorusuna defalarca açıklama yapmasının zararına olacağını bildiren Işık,  bir uyarı daha yaptı. Işı, İnce'nin CHP tarafından yine gelebilecek "sarayın ağzı" söylentilerine karşı cevap bile vermemesi gerektiğini açıkladı.

"Girin koluma" demeye devam etsin

Muharrem İnce'nin oy oranları ise şaşırttı. Hadi Işık'ın aktardıklarına göre, partinin kurulduğunu daha ilan etmeden Muharrem İnce'nin anket sonuçlarında yüzde altılara geldiğini dile getirdi. Muharrem İnce'nin oylarının parti kurulduktan sonra düşüşe geçebileceğini dile getiren Işık, bunun önüne geçilmesi için de İnce'nin sokağa inmesi gerektiğini ısrarla vurguladı. "Düşün Peşime" değil de "Girin Koluma" ifadesini hatırlatan Işık, bu argüman devam ettirirse İnce'nin başarıyı yakalayabileceğini ifade etti. 

İlgili Haberler