Son Dakika : Banka Faizleriyle ilgili işi olanlara kötü haber! Erdoğan resti çekti

Son Dakika : Banka Faizleriyle ilgili işi olanlara kötü haber! Erdoğan resti çekti

Faiz konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan sert açıklamalar yapmaya devam ediyor. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından bazı başlıklar..

Faiz polemiği yeniden gündeme geldi. Sert sözler havada uçuştu

Dövizdeki hızlı yükseliş ve Liranın son zamanların en düşük seviyesinde olması nedeniyle bazı çevreler sürekli faiz artışı çağrısı yapmakta. Bu çağrılara kapıyı kapayan Cumhurbaşkanı Erdoğan oldukça sert açıklamalar yaptı..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan faiz konusundaki kararlı duruşunu sürdürüyor. Faize karşı olduğu bilinen Erdoğan bugün meydan okudu.

Sözleri bir anda basının gündemine otururken Cumhurbaşkanı Erdoğan adeta rest çekti. Son zamanlarda bazı çevreler faiz artışı istemekteydi.

Faizin doları düşüreceğini düşünenlere Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı sert açıklamalarla yanıt verdi. Erdoğan'ın sert sözlerle hedef aldığı faiz ve faizciler bu açıklamalara çok üzülecekler. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeme bomba gibi oturan açıklamalarından bazı başlıklar.

Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu Heyeti ile Toplantı yaptı.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

TÜGİK çatısı altında Türkiye'nin güçlenmesi, büyümesi, bunun için de gayret sarfeden tüm iş adamlarına teşekkürlerimi sunuyorum. İlk ayının sonuna doğru yaklaştığımız 2021'in tüm insanlık için sağlık, huzur, esenlik getirmesini temenni ediyorum. 2021 salgın sebebiyle tüm dünyayla birlikte sıkıntılı geçti.

Ben düşük faizden yanayım. Eğer ben bu ülkenin başkanıysam faizi anlatmaya devam edeceğim. Ben yüksek faiz ile ülkemin kalkınacağına inanmıyorum. Bankalar şimdi kar ile övünüyor. Sizin karınız değil reel sektör önemli.

Hizmetlerimizi arttırırken vergileri ekonomik ve verimli kullanacağız. Kamu harcama programlarını düzenli olarak gözden geçirerek verimsizleri devre dışı bırakacağız.

İstihdamı, yatırımı teşvik edecek bir plan oluşturacağız.