Son dönemde dikkat çekiyor Saça limon sürünce bakın ne işe yarıyor

Eski Türk filmlerinde gördük genelde saça ya limon sürüyorlar ya limon kolonyası. Limon kolonyasını önermeyiz ama bakın saça limon sürünce ne gibi etkileri varmış..

Son dönemde dikkat çekiyor Saça limon sürünce bakın ne işe yarıyor
Yayınlanma Tarihi : 05 Şubat 2021 12:31

Saç bakımında bilmeniz gereken bir uygulamadan bahsedeceğiz. Limon C vitamini deposu eşsiz bir kaynak. Genelde salatalarımızı ve çorbalarımızı hatta yemeklerimizi süsleyen yazın ise eşsiz limonatasıyla bizi ferahlatan limon saçımızdaki bir çok sorunun da anahtarı çıktı.

Saça uygulandığında birden çok yararı bulunan limonla ilgili ilginç bir bilgi var. Yapılan araştırmalarda limonun saç üzerindeki etkileri araştırıldı.

Limonun bakın saç üzerinde ne gibi etkileri bulunuyor.

Saç derisine uygulanan limon seç derisinde oluşan konak ve saç derisi problemlerini gidermeye yardımcı olan etkili bir bitkisel uygulamadır.

Aynı zamanda Saç derisine uygulanan limon, kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olarak, saç derisine oksijen gitmesine yardımcı olabilmektedir. Bu sayede saç dökülmesini önleyerek, saçlarınızın gürleşmesine yardımcı olmaktadır. 

Eğer Sşzde Saçınızın yağlanmasından şikayetçiyseniz bir çözümümüz var:

Yapılan araştırmalarda ortaya çıkarılmıştır ki Limon suyunun bakterileri ve mikropları öldürücü etkisi Bulunmaktadır. Aynı zamanda  Şampuanlar ile karıştırılarak kullanılabilir.

Limon Suyu saçlarda yağ dengesini korumaya yardımcı olmakla birlikte saç sağlığını korurken yağ bezlerinin fazla yağ üretmesini de engellemektedir

Saça Sürülen Limon Suyu Kepek sorununu ortadan kaldırır!

Yine yapılan bir araştırmada Limon suyu kepek sorunu için de kullanılabilir bilgisi ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden limon suyu Doğrudan saç derisi üzerine uygulanabilir. Ancak limon suyunun biraz su ile seyreltilerek kullanılması önerilmektedir. Bunun için en doğru olan bir tas su içerisine limon suyu sıkmak olmalıdır direk saça uygulamak yerine bunu yapmalısınız..

Limon suyu sayesinde Saç kökleri daha güçlenir ve saçların uzama hızı böylelikle artmış olur. Saça uygulanan Bu işlem haftada birkaç kez  yapılırsa saçların daha parlak ve canlı olmasına yardımcı olacaktır.. 

Limon suyu Saç derisi kaşıntısını geçirir!

Limon saç derisinde oluşan yanma ve kaşıntı hissini kısa süre içerisinde geçirmeye yardımcı olabilmektedir saça yapılacak olan bu Uygulama sırasında çok fazla baskı uygulanmamalıdır.

Yapılması gereken Dairesel hareketler ile saçlara masaj yaparak maske olarak da kullanılması olmalıdır. Bir kaç dakika saçlarda bekletildikten sonra şampuan ile saç yıkanır. Bunun içinde Bitkisel ve hafif bir şampuan kullanılması önerilmektedir.

Görüldüğü gibi limon suyunun saça benzersiz etkileri bulunmaktadır. Eğer sizlerde limon suyunu saçınıza sürmek isterseniz bu bilgiler doğrultusunda hareket edebilirsiniz:

NOT : Saç derisinde egzaması bulunanlar mutlaka doktorun önermiş olduğu krem veya şampuanları kullanmalıdır. Bu yazıdaki içerikler Sözcü gazetesinden derlenmiş olup bilgilendirme amaçlıdır..

İlgili Haberler