Son gelen seçim anketinde Erdoğan'a Kötü haber geldi! İmamoğlu ve Yavaş'ın oy oranı belli oldu

Son gelen seçim anketinde Erdoğan'a Kötü haber geldi! İmamoğlu ve Yavaş'ın oy oranı belli oldu

Gelen her ankette AKP ve MHP oylarındaki düşüş gözlerden kaçmıyor. Son gelen anket yine bir düşüş olduğunu gözler önüne serdi.

Türkiye gündeminden erken seçim düşmüyor. Son gelen bir çok ankette iktidar oylarında bir düşüş olduğu gözler önüne serilmekte.

Son Seçim anketinde AKP ve MHP oylarında bir düşüş olduğu yine ortaya çıkarken Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun yükselişi ise dikkat çekti.

Bildiğimiz bir şey varsa kesin olarak olmasa bile Ekrem İmamoğlu ya da Mansur Yavaş potansiyel Cumhurbaşkanı adayları arasında gösterilmekte.

İki isimden hangisi aday olacak bilinmez ama iki adayında Erdoğan karşısında en avantajlı isimler olduğu dile getiriliyor.

Bir çok ankette Mansur Yavaş ismi ön planda görülürken Ekrem İmamoğlu'da iddialı gözüken isimler arasında.

Millet ittifakı kimi aday gösterecek bilinmez ama bu iki adaydan birinin aday olması durumunda Erdoğan'ı seçimlerde güçlü bir şekilde zorlayacağı görülüyor..

Son gelen Anket ise Cumhuriyet gazetesi tarafından paylaşıldı! İşte o ankette yer alan haberden tüm ayrıntılar.

Avrasya Araştırma'nın yayınlamış olduğu son seçim anketinde hem Ekrem İmamoğlu'nun hem de Mansur Yavaş'ın AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı büyük farkla geride bıraktığı ortaya çıktı...

Yapılmış olan bu ankette "Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'ın karşısında aday olsa oy verir misiniz?" sorusuyla Erdoğan'ın karşısına farklı isimler koyularak yapılan ankette; Ekrem İmamoğlu'nun oyu yüzde 42,1 iken Erdoğan'ın oyu yüzde 37,2'de kalmış gözüküyor...

Öte yandan Erdoğan'ın karşısına Mansur Yavaş'ın çıkması durumunda Erdoğan yüzde 36,9'da kalırken Mansur Yavaş yüzde 42,7 ile Erdoğan'a tam 10 puan fark atmış gözüküyor...