Son Yaz dizisinde kimsenin beklemediği olay değişiklik

Son Yaz dizisinde kimsenin beklemediği olay değişiklik

FOX TV'de yayınlanan Son Yaz dizisinde herkesi şaşırtan bir gelişme yaşandı. Dizideki değişiklik ortalığı karıştırdı. Ali Atay'ın başrollerinde oynadığı farklı bir konuyu işleyen Son Yaz hakkındaki karar ne?

FOX TV'de cuma akşamları yayınlanan Son yaz dizisi, Arka Sokaklar ve Kırmızı Oda gibi rakiplerinin yanında çok iyi bir mücadele verdi. Ancak dizi hakkında alınan karar kafaları karıştırdı. Son Yaz'ın yönetmeni değişiyor!

O2 medya imzalı olan Son Yaz dizisi son reyting sonuçlarında totalde onuncu sıradaydı. ABC listesinde de onuncu sıraya yerleşen Son Yaz, AB'de ise üçüncü oldu. Rakipleri Arka Sokaklar ve Kırmızı Oda'ya rağmen Son Yaz dizisi seyirci kaybetmeden yayın hayatına devam ediyor.

On beş bölümdür yayınlanan dizinin ilk sezonu büyük ihtimalle yirmi iki bölüm olacak. Dizinin seneye de ikinci sezonunu yayınlaması bekleniyor.

Alperen Duymaz, Ali Atay, Hafsanur Sancaktutan ile Funda Eryiğit gibi güçlü oyuncuları toplayan dizi, farklı konusu ile de ilgi çekiyordu. Ancak dizide bir değişiklik yaşandı. Bu gelişmeyi duyuran kişi de yine Gazeteci Birsen Altuntaş oldu. 

Yönetmen koltuğunu devretti

Dizinin yönetmen koltuğunda Burak Altıner oturuyordu. İkinci yönetmen ise Semih Bağcı idi. Ancak Burak Altıner yönetmenliği tamamen Semih Bağcı'ya devretti. Semih Bağcı daha öncesinde de 2020 senesinde yayınlanan Hekimoğlu dizisinin yönetmenliğini üstlenmişti. Son Yaz'da gerçekleşen bu değişikliğin diziye nasıl yansıyacağı da merak ediliyor. 

Son bölümlerde ise Canan ve Selim'in yaşadığı duygusallık izleyiciyi kendisine çekmişti. Çiftin birbirlerine yakınlaşması sosyal medyada da çok konuşuldu. Yağmur ve Akgün'ün kısa süren ayrılığı ile aşk dolu anları dizinin izleyicisinin kalplerini ısıttı.

Semih Bağcı kim?

Ünlü yönetmen eğitimini  Anadolu Üniversitesi'nde aldı. Sinema Televizyon Bölümü'nde lisansını tamamlayan yönetmen, 2015 ile 2016 sezonunda Hatırla Gönül dizisinde ikinci yönetmenlik görevini üstlenmişti. 2016 yılında da Cesur ve Güzel için kamera arkasına geçen yönetmen, 2017 senesinde ikinci yönetmen olarak Hayat Sırları dizisini çekti. 2018 yılında yine ikinci yönetmen olarak Ağlama Anne'yi çeken Bağcı, 2019 senesinde yayınlanan Zengin ve Yoksul dizisi için de aynı görevi üstlendi. 2020 yılında yayınlanan Hekimoğlu dizisinde yönetmenlik yapan Bağcı, şimdilerde de Son Yaz dizisini çekiyor.

İlgili Haberler