SONBAHAR EKİNOKSU

23 Eylül sonbahar ekinoksu; Güneş'in Terazi burcuna geçtiği ve sonbaharın habercisi. Sonbahar Ekinoksu ne demektir? Kuzey ve Güney yarım kürede güneş ışınları öğle vaktinde ekvatora 90 derecelik açı ile düşer. Gölge boyu Ekvator da sıfırdır. Güneş ışınları bu tarihten itibaren Güney yarım küreye dik düşmeye başlar. Bu tarihten itibaren Kuzey yarım kürede geceler gündüzlerden uzun olmaya başlar. Güne yarım kürede ise tam tersi olur. Bu tarih Kuzey yarım kürede sonbahar, Güney yarım kürede ilkbahar başlangıcıdır. Dünya da gece ve gündüz eşit olur. Bu tarih Kuzey kutup noktasında 6 aylık gecenin, güney kutup noktasında 6 aylık gündüzün başlangıcıdır.
Sonbahar ekinoksu Mevsimsel Astroloji 'de astrolojik yılın ikinci yarısına girdiğimizin göstergesidir. Sonbahar ekinoksunun başladığı zaman ise Güneş'in Terazi burcuna geçtiği zamandır. Sonbahar artık gelmiştir ve 3 aylık bir süreçte kışa hazırlanma fırsatı vermektedir. Bu üç aylık süreçte Güneş Terazi, Akrep ve Yay burçlarına sırayla geçecektir. Bu vesile ile tüm Terazi burçlarının doğum gününü kutlarım. Sonbahar ekinoksunun haritasına baktığımızda;
Güneş ve Merkür kavuşumda; dengelemek istediğiniz konularla ilgili kararlar alabilirsiniz. İletişim şekliniz daha dengeli ve uzlaşmacı olacaktır. Venüsün Ay ile arasındaki olumlu açı sezgilerimizin güçleneceğini gösteriyor. Yanınızda kağıt ve kalem bulundurup aklınıza gelenleri not etmenizi öneririm. Enerjimizin yüksek olacağı bir gün sanatsal faaliyetlerle, hobilerimizle varsa çocuklarımızla güzel zaman geçirebileceğimizi gösteriyor. Aile büyüklerinizle iletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız problemler gündeme gelebilir. Bu sizin hayata bakış açınızın değişimine neden olup sizde bir farkındalık yaratabilir. Ortaklık yaptığımız kişilerle olan ilişkilerimizin gökyüzü tarafından desteklendiğini de söyleyebiliriz.
Bugünlerde geleceğimizle ilgili gerçekleştirmek istediğimiz ne varsa bunlarla ilgili iç muhasebe yapıp; sezgilerimizin yol göstermesine izin verirsek daha dengeli ve uyumlu bir bakış açısıyla problemlerimizi çözebiliriz.

SİTESİ: https://karmastrologemel.blogspot.com/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/astrologemelacikel/
TWİTTER: https://twitter.com/emel_acikel
İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/karmaastrologemelacikel/

Önceki ve Sonraki Yazılar