• BIST 103.186
  • Altın 227,073
  • Dolar 5,3171
  • Euro 6,0307
  • İstanbul 1 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 5 °C

Sosyal medya uzmanından önemli açıklama!

Sosyal medya uzmanından önemli açıklama!
Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Kamu-BİB, Kamu Bilişim Platformu-18", 19-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında Antalya Belek’te “2023 ve Ötesi “Akıllı Üretim, Verimli Devlet” gerçekleştirildi. Toplantıya, Kamu ve özel sektörden birçok uzman katıldı. TBD Sosyal M

“Kamu Bilişim Platformu-18” toplantıları Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından desteklendi. Toplantıya uzmanlar, yöneticiler ve akademisyenler büyük ilgi gösterdi.


Türkiye’nin bilişim teknolojisi alanında yapılması gerekenlerin masaya yatırıldığı toplantıda, büyük veri, akıllı şehir uygulamaları, bilgi güvenliği gibi önemli konular ele alındı. Toplantıya katılan Sosyal Medya Uzmanı Mehmet Burak Torun, nesnelerin bir biri ile iletişime geçtiği bir çağın yaşandığını ifade ederek, “Nesnelerin iletişimi dahi bu kadar ileri seviyede ise toplumun tamamını ilgilendiren sosyal medya konusu üzerinde de çığır açıcı gelişmeler olmalıdır. İletişim çağının vazgeçilmezi olan sosyal medya bilişim teknolojilerinin kat ettiği bu mesafeden üstüne düşen gelişimi alır diye düşünüyorum. Kamu verisini sosyal medya aracılığı ile toplumla kolayca buluşturularak, toplumun kamu hizmetlerinden çok daha efektif olarak yararlanması için kullanmalıyız. Aynı zamanda bu kamu verisini siber saldırılardan korumalıyız. Teknolojinin nimeti kadar da külfeti var” dedi.


Toplantının son derece verimli geçtiğine inandığını kaydeden Torun, “Bizler kamuyu dijital dönüşüme hazırlamak zorundayız, ancak böylelikle 2023 vizyonuna ulaşabiliriz” dedi.


BAYRAM KILINÇER

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim