Antalya’da Ağrısız Lazer Epilasyonun Adresi Buz Lazer

Günümüzde lazer epilasyon dendiği zaman ilk akla gelen isim kuşkusuz Buz Lazer.

Antalya’da Ağrısız Lazer Epilasyonun Adresi Buz Lazer
Yayınlanma Tarihi : 08 Mart 2021 18:39

 Ülkemizde yaygın olarak kullanılan Buz Lazer, Antalya Lazer Epilasyon merkezleri arasında da oldukça popüler. Ağrısız lazer epilasyon sunan Buz Lazer, Lazer Epilasyon Antalya merkezlerinde her geçen gün daha fazla tercih ediliyor.

Buz Lazer ile Konforlu Lazer Epilasyon

Ağrısız, masaj konforunda lazer epilasyon sunan Buz Lazer günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemi kabul ediliyor. Ülkemizde Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium cihazlarını tanımlamak için kullanılan Buz Lazer, patentli bir marka. Buz başlık, buzlu başlık adıyla satılan cihazların gerçek Buz Lazer olmadığını belirtmekte fayda var. Gerçek Buz Lazer seksenin üzerinde ülkede kullanıyor, FDA onaylı ve uluslararası standartlara uygun olarak üretilmiş güvenli bir sistem.

Lazer epilasyona üst seviyede konfor getiren Buz Lazer, patentli teknolojiler kullanıyor. Patentli uygulama tekniği ve patentli soğutma sistemi ile hasta konforunu üst seviyeye çıkarıyor. Uygulama esnasında cilt -3 dereceye kadar soğutuluyor. Geleneksel lazer epilasyon yöntemlerindeki gibi ısı hissedilmiyor, tam tersi buz gibi serin bir hisle uygulama tamamlanıyor. Tedavi başlığı cilde temas ettiği an buz gibi soğuk his, cildi serinletiyor ve ferahlatıyor. Patentli uygulama tekniği ülkemizde ütüleme epilasyon olarak biliniyor. Bu uygulama tekniği, Buz Lazer’i geliştiren firmanın patentli teknolojisi. Tek tek lazer atımları yerine tedavi başlığı cilt yüzeyinde sürekli hareket ettirilerek kıllar kademeli olarak ısıtılıyor. Bu aşamalı ısıtma, kıl kökünde etkili ısı birikimi yaparak kıl kökünü kalıcı olarak tahrip ederken cilt yüzeyini de koruyor. Böylece hem yanık gibi istenmeyen komplikasyonlar olmuyor hem de acısız, ağrısız bir lazer epilasyon mümkün oluyor.

Esmer ve Bronz Tenlerde Güvenli Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonun etki mekanizması, kıla rengini verem melanin pigmentinin lazer ışınını emmesi ile gerçekleşir. Melanin cilde de rengini veren pigmenttir. Bu nedenle cilt ne kadar koyuysa, lazer ışını cilt tarafından o oranda daha fazla emilir. Bunun sonucunda esmer ve bronz tenli kişilerde ciltte yanık, renk değişimi gibi istenmeyen etkilerin ortaya çıkma riski yüksektir. Buz Lazer bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak ve tüm cilt tiplerinde güvenli lazer epilasyon sunmak için 3 dalga boyundan yararlanıyor. Alexandrite, Diyot ve Nd:YAG dalga boylarını aynı sistemde sunmanın avantajı ile bronz ve esmer tenlerde de yan etki riskini minimuma düşürüyor ve son derece güvenli lazer epilasyona olanak tanıyor. 

Buz Lazer, tüm cilt tiplerinin (bronz ten dahil) lazer epilasyonu için FDA onayına sahip. Yaz aylarına denk gelen lazer epilasyon seansları Buz Lazer ile güvenle yapılabiliyor. Güneşlendikten sadece 1 hafta - 10 gün sonra Buz Lazer yaptırmak mümkün. Diğer birçok lazer epilasyon yöntemindeki gibi cilt renginin açılması için 1 ay kadar beklemek gerekmiyor. Bu durum hem lazer epilasyon yaptıran kişiler hem de uygulama yapan merkezler açısından büyük avantaj sağlıyor. Tüm cilt tipleri için tek bir lazer epilasyon cihazı kullanmak klinikler, merkezler açısından elbette oldukça avantajlı bir durum.

İnce Kıllarda Etkili Lazer Epilasyon

Buz Lazer kullandığı 3 dalga boyu, patentli teknolojileri ile ince kıllarda da etkili sonuçlar alınmasını sağlıyor. Yüz bölgesindeki ayva tüylerinde yayılmaya, kalınlaşmaya neden olmaması da bir diğer önemli avantajı. Bu nedenle Buz Lazer, yüz lazer epilasyonu için de ideal bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Kaş ortası, kaş üzeri, kulak ve burun içindeki istenmeyen tüyler de Buz Lazer sisteminde unutulmamış. Özel bir yüz ucu kullanarak son derece pratik bir şekilde bu alanlardaki istenmeyen tüyler gideriliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Basın bültenleri